1 Kripto Borsası 100 Unicorn’a bedel

0

Bahse yakın kaynaklara nazaran kripto para üniteleri Borsası Coinbase Küresel Inc. geçen hafta halka açılmadan evvelki son özel pay satışında yaklaşık 90 milyar dolarda değerlemeye ulaştı. Kaynaklara nazaran Nasdaq Özel Pazar’da gerçekleştirilen açık
artırmada şirket payları hisse başına 350 dolar değerlemeyle satıldı.

Kaynaklar geçen hafta perşembe günü gerçekleştirilen satışın son özel plasman olduğunu, mart sonunda halka arzın gerçekleşeceğini bildirdi. Kaynaklar açık artırmanın başlarında pay başı 375 dolardan birtakım payların el değiştirdiğini lisana getirdi.

Bu fiyata nazaran değerleme yapıldığında Coinbase’in bedeli 100 milyar dolara yaklaşıyor. Özel pay satışları, halka arzlara nazaran daha küçük boyutlarda ve kısıtlayıcı kurallar çerçevesinde yapılabiliyor.

Nasdaq’ın özel piyasa ünitesi genelde şirketlerin halka arzdan evvelki pay satışları için kullanılıyor. Halka arz için şirket paylarına referans fiyatlamanın belirlenmesi gerekiyor. Özel pay satışları lakin kısmi olarak bu refereans fiyatı etkileyebiliyor. Coinbase ve Nasdaq yetkilileri mevzuya ait yorum yapmadı.

 Halka

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x