ABD Senatörü Elizabeth Warren’dan Kızdıran Bitcoin (BTC) Açıklaması

0

ABD Senatörü Elizabeth Warren, yaptığı açıklamada “Bitcoin (BTC) makûs sona erecek” sözünü kullandı.

2 Mart’ta CNBC’ye verdiği röportajda Warren, Bitcoin’in sonunun makûs bir biçimde biteceğini söyledi. Ayrıyeten Warren Bitcoin’in hayli spekülatif bir yapıda bulunduğunu da tabir etti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin aykırısı tavrıyla tanınıyor. Yellen daha evvel yaptığı açıklamada, Bitcoin’in alım satım süreçlerinde kullanılabilmek için “son derece verimsiz” olduğunu tabir etmişti.

Elizabeth Warren’a Janet Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşleri de soruldu. Warren, Yellen’in “oldukça zeki bir kadın” olduğunu tabir ederek, söylediği şeylerde rastgele bir belirsizlik göremediğinin altını çizdi.

Senatör, Bitcoin ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği ile ilgili ise bir görüş belirtmiş değil. 2018 yılında Nouriel Roubini’nin de katılmış olduğu Senato Bankacılık Komitesi’nde konuşan Warren, kripto paraların üretkenliğinin arttırılması gerektiğini tabir etmişti.

Milyonerlere Ekstra Vergi

Elizabeth Warren, 2019 yılında sunmuş olduğu yasa tasarısıyla büyük tenkit toplamıştı. Warren’ın sunduğu tasarıya nazaran, varlıklarının bedeli 50 milyon doları aşan şahıslardan, ekstra vergi alınması planlanıyordu. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, bu tasarıyı “eski moda hırsızlık” olarak nitelendirmişti.

Söz,Warren

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x