ABD’de Gündem 4 Trilyon Dolarlık Yeni Paket!

0

ABD, 4 trilyon dolarlık yeni altyapı paketini tartışıyor. The Washington Post’un haberine nazaran ABD Lideri Joe Biden’ın altyapı paketinin 3 trilyon dolar yerine 4 trilyon dolaro lması bekleniyor.

Mart ayının başında Biden idaresi 1.9 trilyon dolarlık pakete onay vererek, ülke içinde büyük tartışmalara sebep olmuştu. Cumhuriyetçiler, paketin enflasyonu arttıracağını tabir etmişlerdi. Artık de yeniden yeni bir paketin gündeme gelmesi, bu tartışmaları daha da arttırmış üzere görünüyor.

Biden grubu, problemlere tahlil bulma emeliyle vergileri arttırmayı planlıyor. Daha evvel vergilerden 1 trilyon dolarlık bir gelir elde edilirken, artış ile bir arada 3 trilyon dolarlık bir gelir bekleniyor.

Bitcoin (BTC) Yükselir mi?

Bu tip büyük ölçülerde paketlerin akabinde, akla çabucak Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceği sorusu geliyor. Hatırlanacağı üzere Mart 2020’de onaylanan 2 trilyon dolarlık paketin akabinde Bitcoin yükselişe geçmişti. Birtakım uzmanlar bunun tekrar olabileceği üzerinde duruyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x