Alman Şirket, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Duyurdu

0

Almanya merkezli SynBiotic SE, paha kaybeden Euro’ya karşı korunmak için Bitcoin kullanan birinci esrar odaklı halka açık şirket oldu.

SynBiotic SE, açıklanmayan ölçüde Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurudu. Şirket, düşen fiattan korunmayı planladığını söylüyor. Argümanlara göre Almanya’daki başka halka açık şirketler de Bitcoin’e yatırım yaptı.

Münih merkezli SynBiotic SE, Bitcoin’e yatırım yaparak Euro’nun devalüasyonuna karşı tedbir alacağını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kararın fiyat spekülasyonuna değil, düşen fiat para ünitesine karşı korunma planına dayandığını söyledi:

“Bitcoin, klâsik para ünitelerinin tam bir antitezi: hacmi 21 milyon üniteyle sonludur. Kripto para ünitesinin merkezi olmayan tertibi ve blok zincirinin değiştirilmeye karşı muhafazalı olmasıyla bir arada bu hudut garantilidir ve dokunulmazdır.”

Prestiji paranın devalüasyonuna ait kaygıları lisana getiren şirket, Bitcoin‘e fiat’tan daha uzun vadeli itimat duyduklarını açıkladı. Euro yahut ABD Doları üzere para ünitelerinin yalnızca merkezileştirilmiş olmayıp birebir vakitte “para arzını ölçülemeyecek biçimde genişletebilen” siyasetçilerden da etkilendiğini söz etti.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x