Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Olduğu Sürece Boğa Yapısı Bozulmayacak

0

Kripto para piyasasının Şubat ve Mart aylarında kıymetli bir düzeltmeye şahit olabileceğini varsayım eden kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin‘in ileriye dönük mümkün yörüngesinin haritasını çıkarıyor.

Analist, BTC’nin 47.500 doların üzerinde kalıp kalamayacağını görmek istediğini söylüyor. Şayet kalamazsa, potansiyel satın alma fırsatlarını göz önünde bulundurmak için 42.000 ila 44.000 dolar düzeyine dikkat çekiyor.

“Bu alanı 47.500 dolar civarında aldık ve bu, takviye için verilebilecek evvelki en yüksek değer… Yani şayet geri dönersek, 52.000 ila 53.000 dolar ortasındaki rastgele bir şey çok olası bir direnç bölgesi olabilir. Ve bunun üzerine çıksak bile, evvelki en düşük düzey olan 55.000 doların altı hala düşüş trendidir.”

Van de Poppe, son rallinin zirvesinden satın alım yapan trader’ların bu düzeltmeyi pahalı bir ders olarak görebileceğini söylüyor. Analist, manalı bir düzeltme olmadan düz bir çizgide yükselen bir varlığı satın almama konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte sabırlı olmanın, sağlıklı geri çekilmeleri beklemenin ve tarihî dayanak ve direnç düzeylerinde giriş noktalarını tanımlamanın kritik olduğuna inanıyor.

“Bu [parabolik] etapta satın alıyorsanız, bir sonraki boğa döngüsünün sonunda en âlâ alıcı siz olacaksınız. Şahit olduğumuz rallilerin bir daha geri adım atmayacağı bir kademe olacak. Boğa döngüsünün sonu budur. Şu anda bulunduğumuz yer bu değil, lakin bundan birkaç yıl sonra olacak.

Bu nedenle, bilançonuzdaki çok kayıpları önlemek için piyasalara nasıl girmeniz gerektiğini anlamak çok değerlidir. Bu yüzden FOMO’yu bırakmalı ve tarihi fiyat hareketine dayalı giriş noktaları türetmelisiniz ve bunlar neredeyse her vakit size hoş bir giriş sağlayacaktır.”

Analist, Mart ayının kripto para piyasaları için ekseriyetle zayıf bir ay olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin 29.000 doların üzerinde olduğu sürece genel boğa piyasası yapısının bozulmadan kalacağını söylüyor.

“Mart ayının evvelki aylarında ekseriyetle düzeltici bir periyot yaşıyoruz. 2017’de %32’lik bir düzeltme aldık. 2018’de %45 düzeltme aldık. 2020’de tümüyle koronavirüs çöküşü yaşadık. 2016’da yatay bir ay geçirdik.

Yani bunun manası nedir? Bu noktada piyasaların tüm yapısına bakarsak her şey yolunda. Son devrimizdeki en düşük fiyat 29.000 dolar. Hala 21 haftalık hareketli ortalama olduğu ve böylesine düzeltici bir atak yapsak bile her şey yolunda olduğu gerçeği göz önüne alındığında hiç endişelenmemeliyiz.”

Dolar,Düzeltme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x