Analist Lark Davis, En Popüler 3 Cardano (ADA) Eleştirisine Yanıt Verdi

0

Tanınan kripto para analisti Lark Davis, Cardano (ADA) projesiyle ilgili en yaygın üç şikayeti ele aldı. Yayınladığı yeni bir görüntüde analist tenkitleri şu biçimde sıraladı:

1. Tenkit: Çok Bedelli Olması

Davis, projenin sunduğu yarara kıyasla Cardano fiyatının yüksek olduğu tenkidine katılıyor fakat bunu olumsuz bir paydada ele almıyor. Bu durumun fiyatının çarpıcı bir formda düşeceği manasına gelmediğini söyleyen analist hatta tam aksisi bir durumun gerçekleşebileceğine dikkat çekiyor. Davis tenkit hakkında şunları söylüyor:

“Şu anda Cardano için ana kullanım durumu stake etme… Dürüst olmamız gerekirse, Cardano’nun mevcut fiyatı, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından sağlanan yarara ve gerekliliğe dayalı token’a yönelik gerçek talebe kıyasla epey yüksek seyrediyor…

Gelecekte talebi artıracak temel iktisat şu anda yok. Ve bakın, aslında bunda yanlış yahut olağandışı bir şey yok. Bu hayli yaygındır. Farklı varlıklarda bunun gerçekleştiğini sıklıkla görüyoruz, bir varlık fiyatının kıymetinden çok daha yüksek kıymetlere ulaşması, şu anda yalnızca destekçilerin güçlü coşkusu ve elbette gelecekteki tarafı konusundaki varsayımlarına dayanıyor.

Ve Cardano’nun şu anda çok bedelli olması, fiyatın dramatik bir biçimde düşeceği yahut bunun üzere bir şey olacağı manasına da gelmez. Aslında, bunun tam karşıtı olması mümkündür. Piyasa bedeli ne kadar yüksekse, birçok yatırımcının gözünde yatırım o kadar ciddidir, bu da piyasa kıymetini daha da yükseltir ve daha da ciddileştirir.”

2. Tenkit: Üzerinde Hiçbir Şey Yapılmamış Olması

Analist bu tenkidin Cardano hakkındaki en haksız tenkitlerden biri olduğunu belirterek şu tabirleri kullanıyor:

“Öncelikle bu, teknik olarak gerçek değil… Zira şu anda Cardano üzerinde inşa edilmiş birkaç şey var, fakat gerçekçi olmak gerekirse şu anda Cardano için konuşulacak bir ekosistem yok. Yani, bu tenkit aslında hakikat, ancak bence Cardano hakkındaki en dürüst olmayan tenkitlerden biri zira akıllı mukavele fonksiyonu olmadığında bir ekosisteme sahip olmak zor…

Akıllı mukaveleler geliyor. Testnet’in Nisan ayı sonunda tamamlanacak. Akıllı kontratların daha sonra Ağustos civarında ana ağa gelmesi planlanıyor… Sanırım önümüzdeki yılın 1. çeyreğine kadar en az birkaç düzine müracaatımız olacak.”

Tenkit 3: Yavaş Geliştirilmesi

Tanınan analist, Cardano’nun bu yıl kendisininden nefret edenlerin yanıldığını göstereceğini düşünüyor. Analist tenkit hakkında şu sözleri kullanıyor:

“Cardano, bilhassa bir kripto para projesi için çok yavaş ilerliyor… Cardano’nun lansmanından bu yana, birçok diğer blokzinciri daha hayata geçti… Nedenini anlıyorum… Saf akademik yaklaşımı kullanıyorlar. İşleri en baştan hakikat yapmak istiyorlar. Mümkün olan en düzgün blokzincirini inşa etmek istiyorlar…

Artık, hakkını vermek gerekirse, Cardano’nun muazzam ve çok coşkulu bir topluluğu var. Bu, akıllı kontratların başladığı birinci günden itibaren Cardano’daki uygulamaları kullanmaya hazır ve istekli büyük bir kullanıcı tabanı olduğu manasına geliyor… Cardano insanlara para kazandıran bu türlü bir ekosistem sunabilirse kullanıcılar gelir, geliştiriciler gelir.

Ben şahsen Cardano’nun ondan nefret edenlere yanıldığını göstereceğini ve kripto para ekosisteminin büyük bir kesimi olacak güçlü ve ilgi cazibeli bir blokzinciri sunacağını düşünüyorum…”

Cardano,Ele

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x