Analiz: Bitcoin (BTC) Fiyatı, Bu İndikatöre Göre 250.000 Dolara Ulaşabilir

0

Bitcoin’in (BTC) pazar doruklarını gösteren bir gösterge, hala büyüme için yer olduğunu gösteriyor ve Bitcoin’in 4,4 kat artarak 260.000 doların üzerine çıkabileceğini ima etti.

Glassnode’un önerdiği Long-Term Holder MVRV metriğine nazaran, Bitcoin’in mevcut boğa koşusu öbür bir fiyat artışı için devam edebilir. Bu fiyat artışı 4 katı bile bulabilir. Eş vakitli olarak, sıfır olmayan ve 0.01+ hesapların her ikisi de tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaştıkça ağın aktifliği artmaya devam ediyor.

Bitcoin 250.000 Dolar ve Ötesine Masraf mi?

Önder kripto para ünitesi, geçtiğimiz birkaç ay içinde boğa koşusu yaptı. Sonuçta, fiyatı Ekim başından bu yana yaklaşık altı kat artarak yakın vakitte kaydedilen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 61.800 dolara yükseldi.

Nispeten kısa bir devirdeki bu etkileyici artışa karşın, analitik kaynağı Glassnode, yükselişin altı basamaklı bir fiyat bölgesinde düzgün bir formda devam edebileceğini belirtti. Şirkete nazaran, sadece en az 155 günlük ömre sahip UTXO‘ları dikkate alan Uzun Vadeli Piyasa Değeri/Gerçekleşen Bedel metriği, Bitcoin piyasası tepelerinin âlâ bir göstergesi.

Metrik şu anda 10’da ve hala kırmızı bölgenin altında. 2017’deki bir evvelki boğa döngüsü sırasında, LTH MVRV benzeri bir noktadayken BTC 4.500 dolardan süreç gördü. Bu noktadan sonra, varlık fiyatı yaklaşık 4,4 kat patladı ve Aralık 2017’deki tepesiyle yaklaşık 20.000 dolara ulaştı.

Artık benzeri bir senaryo gerçekleşirse, Bitcoin’in fiyatı ünite başına 250.000 doların üzerine çıkabilir. Bu halde piyasa kıymeti yaklaşık 4,7 trilyon ABD doları yahut Apple’ınkinden iki kat daha fazla olacaktır.

Bu potansiyel fiyat etiketleri şimdilik epeyce optimist görünse de, çok sayıda Bitcoin savunucusunun yakın vakitte emsal iddialar öngördüğünü belirtmekte yarar var. 2020 sonu varsayımında çok isabetli olan Max Keiser, 2021’de token başına 220.000 doların gerçekleşebileceğini tekraren söyledi.

Stok akışının yükseltilmiş versiyonu olan tanınan S2FX modeli, bu yıl 288.000 doları ön görürken, yaratıcısı yakın vakitte inancını vurguladı.

Yeni doruklara ulaşan fiyatın yanı sıra, BTC ağ aktivitesi de son birkaç ayda katlanarak artıyor. 2018’de yıl uzunluğu süren ayı piyasasında keskin bir düşüş yaşayan içerisinde BTC bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı, 36.700.000’in üzerine çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Ek olarak, en az 0.01 Bitcoin (bugünün fiyatları itibariyle kabaca 590 dolar değerinde) tutan öbür hesaplar da yeni bir rekor kırdı. Daha fazla Glassnode dataları, bu çeşit cüzdanların artık 8.900.000’den fazla olduğunu gösteriyor.

Dolar,Kat

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x