Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) Arasında DeFi Transferleri İçin Köprü Kuruldu

0

Bir küme yazılımcı, Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) için yeni köprü geliştirildi.

Yeni köprü, kullanıcıların merkeziyetsiz finans (DeFi) araçlarını iki ekosistem ortasında transfer etmesine imkan tanıyacak. Yani Ethereum’daki DeFi projesi öbür bir platformda süreç yapabilecek. Avalanche’in süreç vakti ve düşük fiyatları, ana ağda birçok sürecin yapılmasına imkan tanıyacak.

Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, köprülerin DeFi ekosisteminde platformlar ortası sürece imkan vereceğini söyledi ve yeni köprülerin yüzlerce Ethereum tabanlı projeye kapısını açacağını belirtti. Köprü, blockchain geliştirme kümesi ChainSafe, Protofire, Hashquark, POA Network, Avascan ve Meter.io ile ortaklaşa olarak geliştirildi.

Kullanabilmek için, DeFi kullanıcılarının Wrapped ETH (WETH), ERC-20 ya da ERC-721 token’larını ChainBridge kontratına kilitlemeleri lazım. Ona uygun bir token Avalanche’de çıkartılır ve istenen adreste tutulur. Sonradan yeni token’lar Avalanche’deki DeFi uygulamalarında kullanılabiir.

Ava Labs sözcüsü, Avalanche’de çıkartılmış token’ların ChainBridge kontratında kilitlendiği üzere gözükeceğini açıkladı. Örnek olarak Chainlink (LINK), Avalanche’de ve Ethereum’da tıpkı gözükecek.

Sözcü Avalanche denklerinin stablecoin olmadığını, bilakis token olduklarını açıkladı.

Avalanche,Eth,Token,Köprü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x