Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin (BTC) Gerçek Para Değil ve Finansal İstikrar İçin Risk Oluşturmuyor”

0

Avustralya Merkez Bankası, Temsilciler Meclisi İktisat Komitesinin toplantısında Bitcoin’e (BTC) dışlayıcı bir tutum gösterdi.

Australian Financial Review’un raporuna nazaran Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler yöneticisi Michelle Bullock, Bitcoin üzerinden çok fazla yaygara çevrildiğini söyledi.

Verdiği karşılık Avustralya Liberal Parti üyesi Julian Simmonds’un merkez bankası yöneticisine Bitcoin ve öteki kripto paraların finansal risk içerip içermediği ile alakalıydı. Bullock, şunları söyledi:

“Bitcoin ödeme aracı değil ve gerçek para değil. Bitcoin’in menkul değer olarak kullanımı konusunda çok fazla yaygara dönüyor.”

Bullock, Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalarının piyasayı etkilemeyeceğini söylemişti. Tıpkı görüş Avustralya Merkez Bankası Lideri Philip Lowe tarafından da öne sürülmüştü:

“Bitcoin yatırımcılar için bir risk fakat ülkedeki finansal istikrar için risk oluşturmuyor.”

Bullock sıkıntıların stablecoin regülasyonları çalışmalarından ötürü çıktığını açıkladı. Bullock açıklamalarına Facebook’un Diem (eski ismiyle Libra) projesini hayata geçirildiğini ve bu bahis hakkında çok fazla açıklama olduğundan bahsetti. Bullock açıklamalarına regülasyonlar alanında başka düzenleyicilerle görüştüklerini açıkladı. Bullock şöyle bir ihtarda bulundu:

“Kripto paralara bir şey olmadığı sürece düzenleyiciler keyifli olur.”

Avustralya Merkez Bankası’nın Bitcoin hakkındaki açıklaması üzerinde ne düşünüyorsunuz?

Avustralya,Merkez Bankası

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x