Bank of America’dan Kripto Para Topluluğunu Kızdıran Rapor

0

Bank of America, yayınlamış olduğu “Bitcoin‘in (BTC) Kirli Küçük Sırları” isimli raporu ile kripto para topluluğunu oldukça kızdırdı.

Bitcoin, yeni ATH düzeyleri belirlemeyi sürdürürken, Bank of America Bitcoin’in mevcut rallisinin, geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen yarılanma ve Grayscale Bitcoin Trust’a olan girişlerle desteklendiğin sonucuna vardı.

Banka, Bitcooin’e sahip olmak için öteki risk varlıklarıyla korelasyonu ve oynaklığı nedeniyle, gelecekteki fiyat artışını beklemekten diğer zorlayıcı bir neden olmadığını savunuyor:

“Bitcoin, risk varlıkları ile ilişkilendirilmiş durumda. Varlık enflasyona bağlı değil ve son derece dalgalı bir yapıya sahip. Bu da onu bir kıymet deposu ve ödeme sistemi olarak kullanışsız hale getiriyor. Bu sebeple Bitcoin’i elde tutmak için ana sebep, istikrarlı getiri yahut enflasyon muhafazası değil, daha fazla Bitcoin talebinim arzı aşmasına bağlı olan fiyat artışıdır.”

Raporda Bitcoin’in pahasının %1 oranında oynaması için 93 milyon dolarlık bir girişe muhtaçlığı olduğu söz ediliyor.

Bank of America’nın raporunda ayrıyeten Bitcoin’in güç kullanımı da ele alındı. Şu anda Bitcoin’in kullandığı gücün Yunanistan’ın kullandığı güçten daha fazla olduğu söz edildi.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x