Bankacılık Devi BNY Mellon, Kripto Para Şirketi Fireblocks’a Yatırım Yaptı

0

Kripto para saklama hizmeti sunan Fireblocks, rakiplerinin satın alındığı bir vakitte 133 milyon dolar topladı. Yatırımcı kümesi ortasında, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin hizmetleri sunacağını açıklayan ABD’nin en esaslı bankalarından biri olan BNY Mellon da bulunuyor.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, bir röportajda bahis ile ilgili CoinDesk’e şunları söyledi:

“Piyasa altyapısının büyük bir modülü olduk. Şu anda tümü büyük kurumlar olan 230’dan fazla müşterimiz var ve onlara finansal istikrarımızı ve bağımsız kalacağımızı garanti etmeliyiz.”

Shaulov, Fireblocks’un Bitcoin saklama hizmeti için BNY Mellon ile birlikte çalıştığını da doğruladı.

133 milyon dolarlık fonda Coatue, Ribbit Capital ve Stripes başı çekti. Evvelki yatırımcılar olan Paradigm, Galaxy Digital, Swisscom Ventures, Tenaya Capital ve Cyberstarts Ventures da iştirakçiler ortasında yer aldı ve Temmuz 2018’de lansmanından bu yana Fireblocks’un toplam fonunu 179 milyon dolara çıkardı.

PayPal’ın Curv’ü satın aldığı haberinin akabinde, kripto para bölümünün önde gelenleri 2021’nin fintech firmaları tarafından satın alınan küçük kripto para şirketleri ile öne çıkabileceğini belirtmişti. Wall Street önde gelenleri, müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için sabırsız davranıyor.  

Shaulov, mevzu hakkında şunları söyledi:

“Birisi tarafından satın alınmış olsaydık, Fireblocks’ın bedeli bağımsız bir oyuncu olan Fireblocks’tan değerli ölçüde daha düşük olacaktı.”

Curv, PayPal’ın yetkisi altında çalışacak olsa da, Fireblocks, BitGo, Anchorage ve başkaları, artık Shaulov’un süratle büyüyen kurumsal müşteri piyasası olarak isimlendirdiği şey için rekabet edecek üzere görünüyor.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x