Başarılı Analist Bitcoin’i (BTC) Yorumladı: Mega Boğa Bekliyorum

0

Başkan kripto para ünitesi birkaç saat içinde yaklaşık 10.000 dolar kadar gerileme yaşadı lakin artık düzgünleşme belirtileri gösteriyor.

Dünyanın en kıymetli kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), yalnızca birkaç saat içinde 44.900 dolarlık bölgeye, 54.000 dolarlık alandan düştü. O andan şimdiye kadar Bitcoin yeşil mumlarla karşılaştı ve güzelleşiyor. BTC, yazının yazıldığı sırada 48.637 dolardan el değiştiriyordu.

Pazartesi günü, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, süreçlerin yürütülmesinin büsbütün verimsiz olduğunu söyleyerek Bitcoin’i eleştirdi. Bitcoin esasen düşüşe geçmişti, Yellen’in bu tabirlerinin akabinde ise yükseldi.

Tesla ve MicroStrategy üzere en büyük şirketler, son vakitlerde hissedarlarının 1 milyar dolardan fazla parasını kripto paraya tahsis ederek derin ilgi gösteriyor. Analistler bu üzere benimsemelerin Bitcoin’in uzun vadede uygunluğu olacağını düşünüyor.

Analistler Şu Anki Durumu Nasıl Yorumluyor?

Tanınan analist Dr. Hardfork, Bitcoin piyasa hakimiyeti ile ilgili açıklamalarda bulunarak ileride “mega bull” beklediğini lisana getirdi. Hardfork, Telegram üzerinden bir grafik paylaşarak şu açıklamalarda bulundu:

“BTC dominance tekrar 64 testi yapıyor. Yani BTC’de sert bir yükseliş göreceğiz. Muhtemelen BTC 65.000 amacını zorlayacak. Daha sonra mega boğa bekliyorum. 2017 dahil tüm altcoin‘lerin yükselmesi.”

Boğa Bitmedi

Bir öteki tanınan analist Kripto Dayı ise boğa döneminin bitmediğini lisana getirdi. Kripto Dayı, şu tabirleri kullandı:

“Boğa bitmedi arkadaşlar 🙂 Bunlar boğada çok doğal olan şeyler. Fakat ne oldu ısrarla söylemlerimize karşın kâr satışı yapmayan, kârını borsadan çekmeyenler, kârdan ziyan etti ya da aldıklarını geri verdi.Uygun yerden giriş ve çıkış her vakit kıymetli.”

Boğa,Btc,Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x