BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı

0

Kripto para ticareti firması BCB Group, Cuma günü şirketlerin bilançolarında Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini ekleyebilmelerine yardımcı olmak hedefiyle bir hazine hizmeti başlattığını duyurdu.

BCB Treasury olarak isimlendirilen hizmet, şirketlerin hazine stratejilerinin bir modülü olarak kripto para ünitelerini alıp satmalarına, depolamalarına ve yönetmelerine yardımcı olacak.

Şirketin CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, Dubai merkezli bir halkla alakalar ve reklamcılık firması olan Falcon Corporate Services FZC’nin BCB Treasury’nin birinci müşterisi olduğunu söyledi.

Landsberg-Sadie, Falcon’un kurumsal hazinesinin %75’ini BCB Treasury aracılığıyla Bitcoin’e tahsis ettiğini ve bunun “birkaç milyon dolara” denk geldiğini söz etti. CEO, öbür müşterilerin de olduğunu ekledi.

Elon Musk’ın Tesla’sının Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının akabinde, şirketlerin kurumsal hazinelerine Bitcoin ekleme ilgisi büyüyor.

Tesla, Michael Saylor’un MicroStrategy’si ve Jack Dorsey’in Square’inden sonra, Bitcoin’e yatırım yapan üçüncü ABD merkezli halka açık şirket oldu. Ayrıyeten Twitter CFO’su Ned Segal, geçtiğimiz günlerde Square’in kardeş şirketi Twitter’ın da bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in fiyatı son aylarda sert bir artış gösterdi. Başkan kripto para ünitesi yayın saati itibariyle yaklaşık 52.700 dolardan süreç görüyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x