Belediyeden maaşları Bitcoin ile ödeme teklifi

0

Kripto para piyasasının en temel para ünitelerinden Bitcoin’in kullanım alanı genişlemeye devam ediyor. Son olarak ABD’de Miami Belediyesi’nden kripto para ünitelerini teşvik etmeye yönelik bir teklif geldi. Miami Belediye Lideri Francis Suarez, belediyede çalışanların maaşlarının tamamının yahut bir kısmının Bitcoin olarak ödenmesi için teklifte bulundu.

Suarez ayrıyeten, Miami’de yaşayanların emlak vergilerinin yahut kent fiyatlarının de tamamını yahut bir kısmını kripto para ile ödemelerine müsaade verilmesini önerdi. Komite, 4’e 1 oyla kararı onaylayarak, bahis hakkında atılacak adımların uygulanabilirliğini incelemeyi kabul etti.

Silikon Vadisi yatırımcıları ve teknoloji şirketleriyle aylardır görüşmeler gerçekleştiren Suarez, Miami’de birtakım hükümet fonlarının Bitcoin’e yatırılıp yatırılamayacağına ait tahliller yapılmasını istediğini de söyledi.

Komite üyeleri, kararı kabul etmelerine karşın mevzuya ait risklerin yakından incelenmesi gerektiğini belirtti. Komite üyelerinden Manolo Reyes, Suarez’in teklifinin “zamanın ilerisinde” olduğunu lakin tekrar de riskleri tahlil etmeden uygulamaya geçilmemesi gerektiğini söyledi.

Kripto paraların ve Bitcoin’in kurumsallaşmasında ana olarak üç etap bulunuyor: Yatırım fonlarının girmesi, şirketlerin bilançosunda Bitcoin bulunması ve merkez bankalarının Bitcoin alımı. Şu ana kadar birinci iki basamak gerçekleşirken belediye üzere kamu kurumlarının Bitcoin almaya ve kullanmaya başlaması, üçüncü evreye geçişte bir orta devir misyonu üstlenebilir.

 Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x