Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Teşvik Ödemeleri Bu Hafta Sonu Başlayabilir

0

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, merakla beklenen teşvik ödemeleri hakkında konuştu. Perşembe günü yaptığı açıklamada Psaki, vatandaşların bir sonraki teşvik ödemelerini bu hafta sonu almaya başlayabileceklerini söyledi.

1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi, dün akşam Lider Joe Biden tarafından imzalandı. Tasarıya nazaran, ABD vatandaşları 1.400 dolara kadar ulaşan yardım paketleri alacaklar.

Aralık ayında yapılan teşvik paketi ödemeleri de, o devir lider olan Trump’ın tasarıyı imzalamasından üç gün sonra yapılmaya başlanmıştı. Lakin ödemelerin hepsi birebir anda yapılmayacak. Banka bilgileri gelir yönetimine kayıtlı olan vatandaşlar, direkt hesaplarına yatırıldığı için ödemeleri daha erken alabilecekler. Öbür vatandaşlar ise, çek yahut ön ödemeli banka kartları yoluyla teşvik paketinden yararlanacaklar. 

Kripto Para Piyasası İçin Neden Değerli?

Geçtiğimiz sene de, Amerikan vatandaşlarına 1.200 dolara varan koronavirüs yardım ödemeleri yapılmıştı. Birçok vatandaş, bu ödemeleri kripto para borsalarına yatırdı. Bilgiler, teşvik ödemesi ile birebir tıpkı fiyatlarda borsa girişleri olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle teşvik paketi ödemeleri, kripto para topluluğunda bir yükseliş beklentisine neden oluyor. Ödemelerin piyasaya daha fazla dolar sürülerek yapılması ise, kripto para piyasası için bir diğer kıymetli boyut.

Vatandaşlar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x