Bill Gates: Bitcoin taraftarı değilim

0

Dünyanın en güçlü üçüncü insanı, Microsoft’un işvereni Bill Gates Bitcoin taraftarı olmadığını belirtti.

Bloomberg yayınına katılan Gates, Elon Musk’ın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımına atıf yaparak “Elon’ın çok parası var ve çok taraflı biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da üst gitmesi beni endişelendirmiyor” dedi.

Bitcoin yatırımcılarına dikkatli olmaları gerektiğini belirten Gates, “Eğer Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız” dedi.

1,5 milyar dolarlık yatırımına rağmen Bitcoin’de çok fiyatlama olduğuna dikkat çeken Musk’ın karşısında Bitcoin’e son devirde eleştirel yaklaşanlar ortasında Gates ile birlikte Warren Buffett ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın isimleri de öne çıktı.

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, kripto paraların rastgele bir kıymetinin olmadığını ve bir şey üretmediğini vurguladı.

Yellen da Bitcoin konusunda “Bitcoin epey spekülatif, beşerler dikkatli olmalı, ekseriyetle yasadışı finans için kullanılan Bitcoin verimsizdir” tabirlerini kullanmıştı.

Musk ile rekor kırdı, Musk ile çakıldı

Bitcoin fiyatları bilhassa Musk’ın işvereni olduğu Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla süratli yükselişe geçmiş ve 59 bin dolar hududuna dayanmıştı.

Musk’ın Bitcoin yatırımı tercihi piyasada şirketlerin kripto para piyasasına yönelik ilgisi hasebiyle yeni bir periyodun işaretçisi üzere algılanmış, bu durumda kripto para piyasasında talebi canlandırmıştı.

Takip eden günlerde ise Musk bu sefer Bitcoin’de çok fiyatlama oluştuğuna dikkat çekmiş ve Bitcoin fiyatları 50 bin doların altına kadar çekilmişti.

 Musk,Para,Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x