Binance CEO’su Coinbase’i Överken, Coinbase Binance’i Şikayet Etti!

0

Binance CEO’su Changpeng Zhao, evvelki gün Coinbase’in halka arzıyla alakalı olarak bir tweet attı ve dünyaca ünlü kripto para borsasını ve CEO’su Brian Armstrong’u kutladı.

Zhao, Coinbase’i kutlama iletisinde, şu sözleri kullandı:

“Tebrikler Coinbase ve Brian Armstrong. Genelde rakip borsalar hakkında yorum yapmam lakin bu bir istisna gerektiriyor.”

Zhao’nun bu kutlama bildirisine Brian Armstrong da “Teşekkür ederim. Klas bir hareket. Hızınızdan inanılmaz derecede etkilendim. Olağanüstü bir CEO/kurucusunuz” sözlerini kullandı.

Coinbase’in Binance’i Şikayet Ettiği Ortaya Çıktı

Dün bunlar yaşanırken, bugünse Coindesk’in bir haberine nazaran Coinbase, SEC’e gönderdiği bir yazıda Binance’i tabiri caizse şikayet etti.

Yetkili makamların yaptırım eksikliği nedeniyle, offshore kripto para borsaları ABD’li tüketicilere ‘cezasız’ olarak denetlenmemiş hizmetler sunuyor. Coinbase de bu durumdan yakınarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yolladığı bir yazıda rakip kripto borsası Binance’ten bahsetti.

Bilindiği üzere SEC halka arzın eşliğinde ve bu tarafta çalışmalar devam ediyor. Tanınan borsa SEC’e başka kripto para borsalarının yasal düzenlemelerden nasıl kurtularak, hizmetlerine devam ettiğine dair bir yazı gönderdi. Bu yazıda borsa, kurallara bağlı olmanın zorluklarından ve risklerinden bahsetti.

Coinbase, kendileri uymak zorunda kalırken, Binance üzere başka borsaların regülasyonlardan kaçtığını tabir ederek rekabetin zorluğunu lisana getirdi.

Kripto para borsalarında regülasyonlarla ile uyumlu kalmak, halka açık bir şirket haline gelmeden evvel S-1 formundaki başkan kripto borsasının işi için bir risk olarak vurgulandı. Coinbase, şirketin öteki yetki alanlarındaki kontrolden kaçmış görünen düzenlemesiz şirketlerle rekabet etmesi gerektiğinden, bu ahengin bilhassa külfetli olduğunu söyledi. Şirket, Binance‘i ismiyle, tahminen de Coinbase’in en az düzenlemeye tabi ve en güçlü rakibi olarak açıklayacak kadar ileri gitti:

“Binance üzere, sadece kripto para pazarına odaklanan ve çeşitli derecelerde düzenleyici bağlılığa sahip birkaç şirketle de rekabet ediyoruz.”

Yakında listelenecek kripto para ünitesi borsası, daha az katı mahallî kurallarla yetki alanlarında faaliyet göstermeyi seçen rakiplerin “potansiyel olarak eğilimlere daha süratli ahenk sağlayabilecek, daha fazla sayıda kripto parayı destekleyebilecek ve gelişebileceklerine” dikkat etti.

Borsa,Borsalar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x