Binance CEO’sundan Ethereum (ETH) Eleştirisi: Fakirleşecekler

0

Son birkaç gündür Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum (ETH) ağı karşılaştırmaları yapılıyor. İki ağ ortasında savaş varmış üzere bir izlenim yaratılmakta. Bu da kripto para topluluğunda daima tartışmalar çıkmasına neden oluyor.

Son olarak BSC tenkitlerine dayanamayan Binance CEO’su, Ethereum’u sert sözler kullanarak eleştirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) nazaran, yüksek fiyatlar nedeniyle Ethereum zenginler için bir blockchain haline geldi.

Bilindiği üzere Ethereum ağı üzerine inşa edilen DeFi protokolleri, dApp’ler ve uygulamaların artan kullanımıyla bir arada ağ fiyatlarında görülen artışlar, tartışmalar neden oldu. Hatta birçok rakip ap kendilerini Ethereum killer olarak tanıtmakta ve bilhassa de yüksek fee’leri tahlile kavuşturacaklarını tez etmektedir. Bunlardan birisi de Binance Smart Chain.

Ethereum mu Binance Smart Chain mi?

CZ, dün attığı bir tweet ile Ethereum’u eleştirdi ve yüksek fiyatlara bilhassa dikkat çekti. Ona nazaran Ethereum’da süreç fiyatlarını sadece zenginler karşılayabilir:

“ETH şu anda zenginler için bir ağ, lakin yakında bu adamlar yoksullaşacak.”

CZ, bu tabirlerinden sonra Ethereum’u sevdiğini fakat artık kullanmadığını lisana getirdi.

CZ’nin bu tabirlerini haklı bulan birçok insan var. Tekrar de Binance’in merkezi bir yapıda olması, insanların kendisine dayanak olmasının önünde büyük bir mahzur.

2021 yılı boyunca, Ethereum’daki ortalama süreç maliyeti ETH fiyatıyla bir arada yükselile geçti ve neredeyse 15 dolara çıktı. Hatta bilgilere nazaran, yalnızca 4 gün evvel, ağ fiyatları ortalama olarak yaklaşık 40 dolarlık bir ATH’ye ulaştı.

Merkeziyetsizlik mi? Uygun Fiyatlar mi?

Binance Smart Chain, en az fiyatlarla son derece süratli ödemeler sağlamak emeliyle tasarlanan bir sistem. Bilindiği üzere buradaki süreç fiyatları Ethereum ağından çok çok daha düşük. Ancak bir sorun var. O da merkezi olması. Beşerler DeFi ağını merkeziyetsiz olmasından dolayı kullanırken, neden BSC’ye bağlı bir ağ kullanmak istesin, bu değerli bir soru işareti olarak öne çıkıyor.

Yalnızca para kazanmak için süreç yapanlar BSC’yi destekleyecekken, merkeziyetsizliğe kıymet verenler ise Ethereum’da kalmaya devam edecektir.

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz?

Ethereum,Ağ,Ücretler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x