Binance, CFTC Tarafından Soruşturma Altına Alındı

0

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance’in, ticari faaliyetleri üzerine CFTC soruşturması altında olduğu belirtildi.

Kripto borsası Binance’in ABD Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Komitesi (CFTC) tarafından ABD’li yatırımcıların platformda ticaret yapmasına müsaade verip vermediğine dair tasalar üzerine soruşturulduğu sav edildi.

Anonim kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg haberine nazaran CFTC, Binance’in ABD’de ikamet edenlerin devlet kurumunun nezareti altında kayıtlı değilken kripto türev eserlerini alıp satmasına müsaade verip vermediğini belirlemeye çalışıyor.

Borsanın lokal tokenı olan BNB, haberlerin çıkmasından kısa bir müddet sonra düşüş yaşadı. BNB, CoinGecko datalarına nazaran son 1 saat içerisinde %8 oranında düştü.

Binance, The Block’un yorum talebine cevap vermedi. Lakin Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, tüm bunların FUD (Korku, belirsizlik ve şüphe) olduğunu söyleyerek Twitter’daki haberleri umursamadı.

Hususla aşina olan bireylerin atıfta bulunulduğu habere nazaran Binance rastgele bir yanlış yapmakla suçlanmadı.
Borsa, Bloomberg’e düzenleyicilerle olan irtibatları hakkında asla yorum yapmadığını söyledi.

CZ, dün değerli bir duyuru yaparak ABD Senatosu Finans Komitesi’nin eski lideri Max Baucus’u hükümet ilgileri danışmanı olarak işe almıştı. Binance’in bu adımları nedeniyle, araştırmanın sonunun berbat bitmemesi bekleniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x