Birleşik Krallık, Bitcoin (BTC), Kripto Paralar ve Stake Hakkında Kılavuz Yayınladı

0

HMRCS, stake etme sürecinin vergilendirme niyetiyle nasıl ele alındığını açıklayan kılavuzu birinci kere yayınladı. Daha evvel stake sürecinin madencilik çatısı altına girdiği varsayılmış ve bu nedenden dolayı iki farklı olay tek bir rehberde toplanmıştı.

Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), kripto varlıkların vergilendirilmesine ait kılavuzunu, stake’i de dahil ederek güncelledi.

HMRC’nin vergilendirme gayesiyle, stake etme sürecinin nasıl ele alındığını açıklayan birinci kılavuz oldu. Daha evvel stake etme süreci madencilik çatısı altında değerlendirilmişti.

Stake etme konusunda yayınlanan kılavuz, madencilikle ilgili tabirlerle neredeyse birebirdir. Bununla birlikte, ikisi için farklı bir rehberliğin getirilmesi, gelecekte farklılaşmanın kapısını açabilir. HMRC sözcüsü, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Kılavuz, müşterilerimize açıklık sağlama taahhüdümüzü gösteriyor. Bireylerin ve işletmelerin kripto varlıklardaki farklı süreç çeşitlerinin vergi sonuçlarını anlamalarına yardımcı olacak.”

Yeni hazırlanan rehbere nazaran, işletmeler tarafından stake etme faaliyetlerinin vergilendirilmesi, faaliyetlerin “vergilendirilebilir bir ticaret” olup olmadığına bağlı olacaktır.

Süreç,Kılavuz,Stake Etme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x