Bitcoin %14 bedel kaybettikten sonra bugün kayıplarını kısmen toparladı

0

19 Nisan (Reuters) – Dünyanın en yaygın süreç gören kripto para ünitesi Bitcoin dün %14 paha kaybederek 51.541 dolara kadar geriledikten sonra bugün kayıplarını kısmen telafi ederek 57.000 dolar düzeyinin üzerine çıktı.

CoinMarketCap’te yer alan bilgiye nazaran çok sayıda Bitcoin madencisinin bulunduğu Çin’in Sincan bölgesinde elektrik kesintisi yaşanırken ve bu kesinti nedeniyle Bitcoin’de satışlar görüldü.

Kripto varlıkların saklanması üzerine hizmet veren Ledgermatic’in CEO’su Luke Sully, insanların “Çin’de elektrik kesintisi hakkında yer alan haberlerin akabinde, bunun ağ üzerindeki tesirini düşünmeden satışa geçmiş olabileceğini” söyledi.

Sully, “Elektrik kesintisi temel bir zaafiyeti gözler önüne seriyor; Bitcoin ağının bir merkezi olmasa da madenciliğin var.” dedi.

Türkiye’nin alışveriş süreçlerinde kullanılmalarını yasakladığını açıklamasının akabinde da kripto para ünitelerinde gerileme yaşanmıştı. Kripto para piyasası, haftanın her günü 24 saat sürece açık olduğu için, hacimlerin düştüğü saatlerde fiyatlarda sert hareketler görülebiliyor.

Bitcoin dünkü sert satışa karşın yıl başından bu yana, giderek daha yaygın bir ödeme aracı haline gelmesi ve ferdî yatırımcıların artan ilgisiyle %89 bedel kazandı.

Haberi bildiren: Radhika Anilkumar ve Thyagaraju Adinarayan
Haberi çeviren: Halilcan Soran
Redaksiyon: Can Sezer

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x