Bitcoin 50 bin doları gördü

0

Bitcoin, gün içerisinde yüzde 4’ten fazla yükselişle 50 bin dolar düzeyini geçerek yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin fiyatları, 1 senede neredeyse 5 katına çıkarken 2021 yılında yüzde 67 artış gösterdi. Aralık ayında 20 bin dolar düzeylerinden keskin bir yükseliş ile yeni yılın ikinci haftasında 40 bin dolara ulaşan Bitcoin, sonrasında 30 bin dolara yanlışsız çekilmişti.

Elon Musk’ın tweetleriyle birlikte tekrar yükselişe geçen kripto para ünitesi, Tesla’nın Amerikan sermaye regülatörüne 1,5 milyar dolar aldığını bildirmesiyle rekor üzerine rekor kırmıştı.

Sonrasında ABD’de Miami Belediye Lideri Francis Suarez, belediyede çalışanların maaşlarının ve vergilerin Bitcoin ile ödenmesi için teklifte bulunmuştu. Komite, 4’e 1 oyla kararı onaylayarak, bahis hakkında atılacak adımların uygulanabilirliğini incelemeyi kabul etmişti.

Kripto paraların ve Bitcoin’in kurumsallaşmasında ana olarak üç kademe bulunuyor: Yatırım fonlarının girmesi, şirketlerin bilançosunda Bitcoin bulunması ve merkez bankalarının Bitcoin alımı. Şu ana kadar birinci iki basamak gerçekleşirken belediye üzere kamu kurumlarının Bitcoin almaya ve kullanmaya başlaması, üçüncü basamağa geçişte bir orta devir misyonu üstlenebilir.

Bitcoin’de yeni milat!

 Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x