Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Üzerinde Güçlü Bir Destek Oluşturdu

0

Bitcoin (BTC), son vakitlerde etkileyici çıkarlar elde etti ve bu yıl birinci sefer 40.000, 50.000 ve 60.000 doları kırdı.

Sayılar, üstte belirtilen fiyat düzeylerini aştıktan sonra, kripto para ünitesinin 8 Mart’tan bu yana 50.000 doların üzerinde süreç görerek güçlü bir devrin tadını çıkardığını gösteriyor. Dijital varlık, bir haftadan fazla bir müddettir bu temel, ruhsal fiyat düzeyinin üzerinde dalgalandığından, kimi piyasa uzmanları birtakım teknik tahlillerden bahsetti.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, bunu açıkça söz ederek, “BTC, 50.000 doların üzerinde sağlam bir takviye oluşturdu” dedi:

“Büyük oyuncular 55.000 doların çabucak altında alım yapmak için kendilerini ayarladılar. 54.000 dolar ve 55.000 dolar nitekim uygun takviye düzeyleri.”

Dijital varlık saklama şirketi Anchorage’ın ticaret lideri Yuriy Anosov, dijital para ünitesinin son zamanlardaki dayanıklılığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Sekizinci günde 50 bin doları geçtikten sonra, 54 bin dolarlık takviye düzeyinin üzerinde durduk ve son 10 gün içinde 5 farklı kere sıçrama yaşandı.”

Dijital varlıklar firması CrossTower’ın ticaret lideri Chad Steinglass da benzeri girdiler sundu:

“BTC, 53.000 dolar aralığında bir yahut iki sefer meydan okunan lakin görece düşüş eğilimi gösteren makro hareketlerde bile şimdi ihlal edilmeyen bir takviye tabanı oluşturuyor.”

Steinglass, “Kurumlar ve öbür büyük alıcılar, son iki hafta boyunca bu düzeye yakın düşüşlerde birikmekten memnun oldular” dedi.

53.000 dolar düzeyinin altında, Bitcoin’in halihazırda 47.000 dolar civarında kurulmuş bir dayanağa sahip olduğunu belirtti. Steinglass, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 61.000 ila 62.000 dolar ortasında direnç gördüğünü kelamlarına ekledi. Bunu geçtikten sonra, Bitcoin’in bundan sonra nereye gidebileceğine dair kimi bilgiler verdi. Steinglass, “62.000’in üzerinde, 70 bin dolar bekleyeceğim” dedi.

Dolar,Doları

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x