Bitcoin (BTC) 50.000 Dolara, Teşvik Paketleri, Tesla ve Doların Zayıflığı Sayesinde Ulaşabilir

0

Bitcoin (BTC) bugün yeni bir ralliyle fiyat rekorunu kırdı. Bitcoin 48,200 doları bulduktan sonra düzeltmeye gitti.

Dün, Bitcoin üç yılın en yüksek artışını 38,871 dolardan 46,750 dolara çıkarak sağlamıştı. Bu hoşnutluk, Asya piyasaları sayesinde 48,200 dolara kadar çıktı. Ama satıcılar Avrupa piyasalarında ufak çaplı düşüşe neden oldular. Tekrar de analistlere nazaran yakın vakitte Bitcoin, 50.000 dolar düzeylerine çıkacak.

Bitcoin Boğası

Bitcoin boğasının gerisinde ABD dolarının konumu bulunuyor. Birinci evvel Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, Elon Musk’ın dolar tutmanın riskli olduğunu düşündüğünü gösterdi.

Dolardaki ayı piyasası, FED siyasetleri ve ABD Lideri Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklamasından dolayı mevcut. Cuma günü yayınlanmış rapora nazaran, hükumet dayanağının artacağını, bunun sonucu olarak getirilerin artacağından bahsedildi. Messari analisti Ty Young şunları söyledi:

“Bitcoin kısa vadede aralığı oynayabilir, ancak ikinci çeyrekte kendisinden dijital altın olarak bahsedilebilir. Şayet faiz 2023’e kadar düşük olursa.”

Lakin ABD’deki süratli ekonomik toparlanma, hükumetin teşvik paketini kısması ve yatırımcıların ABD bonolarına yönelmesi Bitcoin’in kıymetini düşürebilir. Young, şu tabirleri kullandı:

 “Bitcoin, menkul değerler alanında kendini baya gösterdi. Bu da kripto para süreçlerinin klasik piyasalardaki üzere olmasını sağlıyor.”

Ayrıyeten, açıklamalarında daha fazla hedge fonunun Bitcoin tabanlı hizmetler sağlayabileceğinden bahsetti.

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x