Bitcoin (BTC), Altının Yerini Almaya Başladı!

0

Bloomberg’in hazırladığı yeni rapora nazaran, kurumsal firmalar Bitcoin’e (BTC) daha çok yatırım yapmaya başladılar. Bu yatırımlar, altın yatırımlarını kıymetli bir biçimde geçmeye başladı. Arzın artmasından dolayı Bitcoin’in bedelinin 100 bin doları aşabileceği söz ediliyor.

Bitcoin birçok kişi tarafından “dijital altın” olarak söz ediliyor. Bitcoin’in altının yerini alacağı görüşü, kıymetli ölçüde tartışılmaya başlandı. Bilhassa pandemi sürecinin yarattığı kriz, bu niyetin daha da fazla pekişmesine neden oldu.

Bloomberg stratejistleri hazırladıkları raporda, bu kanıyı yine doğruladılar. Raporda, portföylerde altın yerine Bitcoin’in tercih edilmeye başlandığı tabir edildi.

Rapor, kurumsal yatırımcıların 2020 yılında Bitcoin benimsemesinde kıymetli yol kat ettiklerini vurguladı. Bunda pandemi sürecinin büyük bir tesirinin olduğu da söz edildi.

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir mi?

Raporda, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda dünya iktisadında daha faal bir pozisyonda olacağı da tabir edildi. Bitcoin’e artan talebin büyük ölçüde arttığını belirten rapor, bu sebeple Bitcoin‘in bir sonraki fiyat amacının 100 bin dolar düzeyi olabileceğinin de altını çizdi.

Tabir,Altın

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x