Bitcoin (BTC) ATM Sayısı 15.000’i Aştı!

0

Dünya çapında 15.000’den fazla Bitcoin ATM’si kuruldu. ATM’lerin suram oranı, kripto para ünitesi sanayisindeki gelişmeye karşılık gelen her geçen yıl daha da artmakta.

Data izleme platformu Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere nazaran Bitcoin ATM sayısı dünya genelinde 15.000’i aştı. 2020 yılından bu yana, bu makinelerin kurulumunda evvelki yıllara nazaran daha fazla artış yaşanmaktadır. Buna bakılırsa, kripto para ATM’lerindeki artışın, her geçen yıl bölümdeki gelişmelere ve büyümeye karşılık geldiğini belirtmekte yarar var.

Bu makinelerin birden fazla satın alma gayesiyle kullanılıyor ve çoğunluğu ABD’de bulunuyor.
Kripto para ünitesinin kendisi daha geniş bir halde benimsenirken, var olan Bitcoin ATM sayısı da her yıl artmaya devam ediyor. Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere nazaran, global olarak kurulan Bitcoin otomatik para çekme makinelerinin (ATM) sayısı, 15.000’lik kilometre taşını da aşmayı başardı. Edinilen bilgilere nazaran, bu makinelerin birçok Amerika Birleşik Devletleri’nde ve akabinde Kanada’da yer alıyor.

2020 Yılında Daha Fazla ATM Kuruldu

Coin ATM Radar tarafından elde edilen datalara nazaran şu anda dünya çapında toplam 15.033 Bitcoin ATM’si var. Bu makinelerden yaklaşık 1150 kadarı bu yıl, 7494’ü ise sırf 2020’de kuruldu.

Kripto Paralara Erişim Kolaylaşıyor

Kripto para ATM’leri, borsaların yanı sıra Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) üzere öbür dijital para ünitelerini satın almak ve satmak için diğer kolay bir seçenek. Basitçe söylemek gerekirse, kripto ATM’ler kriptodan fiat’a dönüşüme müsaade veriyor ve daha fazla heyetim, dijital para ünitesinin daha erişilebilir ve genel kullanıma uygun hale geldiği manasına geliyor.

Aşağıdaki grafik, vakit içinde kurulan Bitcoin makinelerinin sayısını gösteriyor:

Atm

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x