Bitcoin (BTC) Gün İçinde En Yüksek Düşüşü Gördü, Neler Oluyor?

0

Bitcoin (BTC) fiyatı, gün içinde önemli bir düşüş yaşayarak 49.000 dolara geriledikten sonra 53.000 dolar düzeyine tekrar ulaştı.

  • Bitcoin, gün içinde en yüksek düşüşü gördü.
  • Düşüşten sonra Bitcoin’in fiyatı 53.000 dolar düzeylerini gördü.

24 saat içinde Bitcoin’in fiyatı 58.000 düzeylerinden 49.000 düzeylerine düştü. Bu, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek günlük fiyat düşüşüne işaret ediyor.

En yüksek düşüşten sonra 53.000 düzeylerine geri dönen BTC, %10’dan fazla bedel kazandı. Kripto para, kaybettiği 1 trilyon dolarlık piyasa pahasına ulaşmayı hedefliyor.

Bitcoin’in evvelki en yüksek günlük düşüşü 11 Ocak’ta gelmişti. Kripto para ünitesi 40.000 dolar düzeylerini gördükten sonra 32.000 dolara düştü ve sonrasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Bu düşüşler kısa vade yatırımcıları için külfet oluştursa da, fiyatlardaki düşüş birçok kişiyi şaşırtmadı. Tarih bize Bitcoin’in boğa piyasası sonrası yahut keşfedilmemiş topraklarda fiyat düzeltmeleri yaşayacağını gösterdi.

2017 boğa piyasasında, Bitcoin peş peşe %20 düşüşleri gördü. Örneğin, 9 Kasım 2017’de 7.400 dolardan 5.900 dolara %20’lik düşüş yaşandı. 2017 yazında ise %40’lık düşüş yaşamıştı ve sonra Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine gittiği görülmüştü.

Burada bahsedilen fiyat düşüşü mahvedici olsa da, Bitcoin yatırımcıları volatiliteden basitçe etkilenmiyor. Quantum Economics Bitcoin analisti, şunları söyledi:

“Bitcoin tabanı, hekimin reçetesinden çıktı. Biz gidip dans edeceğiz ve bittiğinde, daha taze, enerjik, rahat ve yine gitmeye hazır hale geleceğiz.”

36 yaşında emekli olan ve servetinin %75’ini Bitcoin’e yatıran eski hedge fonu yöneticisi Raulo Pal, fiyat düzeltmelerinin rahatlatıcı olduğunu söyledi:

“Bitcoin satışları geldiği vakit rahatlama yalnızca bana mı geliyor? Geleceğini biliyorsun lakin sana ulaştığı vakit tabandan alma moduna geçiyorsun.”

Olaylar bize fiyat düzeltmelerinin geleceğini söylüyor, lakin asıl soru, insanların Bitcoin’in 58.330 dolara gelip gelmeyeceğine inanıp inanmadığında yatıyor.

Düşüş,Dolar,En Yüksek

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x