Bitcoin (BTC) Hızla Yükseliyor! Sırada Ne Var?

0

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.800 dolara düştükten sonra gün içinde 48.000 dolar düzeyini aşmayı başardı.

24 saat içinde %8 oranında artan Bitcoin, kısa vadede güçlü V-şeklinde toparlanma gerçekleştirdi.

Bitcoin Toparlanmasının Ardında Ne Var?

Bitcoin’in toparlanmasının gerisinde birkaç neden var:

Birincisi, Bitcoin 44,000 dolara ulaştığı vakit ayı piyasasından çıktı. Scott Melker’a nazaran Bitcoin’in teknik yapısı, ayı piyasasında olmadığını söylüyor.

Bir gün içinde konsolide olan Bitcoin, yeni bir boğa piyasasına girmiş durumda. İkinci olarak, BNY Mellon’ın kripto para piyasasına girişi ve Mastercard’ın iş sahiplerine kripto para ödemelerine imkan tanıması gösteriliyor.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımıyla bir arada son haberler, Bitcoin’in fiyatının artmasına imkan sağladı. Son olarak, stablecoinlerin piyasaya sürümü Bitcoin fiyatını arttırdı.

Stablecoinler piyasaya sürüldükçe para Bitcoin’e gerçek akıyor. Analistler, Coinbase Premium hesaplarının artışının talebi arttırdığını belirtti.

Analist Lex Moskoviski, Coinbase Premium’un 500 dolara ulaşması ve kaybetme dehşetinin oluştuğunu söyledi. Fakat ani gelişmelerin muhakkak sinyaller verdiğini söylüyor.

Ne Geliyor?

Bitcoin fiyat rekoru kırmışken, Bitcoin’in konsolidasyonunun 48.000 doların üzerinde olması kıymetli.

Teknik analistler, 48.000 dolar düzeyinde Binance ve öbür büyük borsalarda çok sayıda yığılmış satış buyruğu olduğunu ve bu durumun düzgün bir kırılmayı önlediğini belirtti.

Bu nedenle, 48.000 dolar düzeyi pak bir halde geçildiğinde, BTC’nin fiyatı muhtemelen 50.000 dolar alanına yanlışsız ilerleyecektir.

Bir başka tasa de Bitcoin’in fonlama oranının en güzel vadeli süreç borsalarında %0,2 civarında seyretmesidir. Vadeli süreç fonlama oranı bu kadar yüksek olduğunda, bu da piyasanın çok kalabalık olduğunu gösterir, uzun bir sıkışma mümkünlüğü artar.

Uzun bir sıkışma, kısa müddette keskin bir geri çekilmeye neden olabilir ve uzun konumlar süratli bir halde çözülürken BTC’nin momentumunu düşürür. Piyasa sıfırlanmazsa, yakın vadede piyasada toplu likidasyon riski vardır.

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x