Bitcoin (BTC) Madencileri Satmayı Bıraktı, Bitcoin Neden Yükselişe Geçebilir?

0

Bitcoin (BTC), kritik bir dayanak bölgesinde sallanıyor. Yeni göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve rallinin devamına işaret ediyor.

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin madencilerindeki bir eğilimin bilakis döndüğünü gösteren Glassnode bilgilerini paylaştı. Mart ayının başından itibaren bu kesim Bitcoin satışlarının düzeyini artırmaya başladı.

Moskovski’nin gösterdiği tabloya nazaran, madencilerin BTC satış düzeyleri yükseldiğinde, Bitcoin yana hakikat hareket etti. 28 Aralık rallisinden evvel bu bölümün yüksek BTC alımı gerçekleşti. Alım düzeyleri hala düşük kalsa da Moskovski şunları söyledi:

“Madenciler ortalama olarak satış yapmayı bıraktı ve bir sefer daha biriktirmeye başladı. Görünüşe nazaran fiyatın yükselmesini bekliyorlar.”

Borsalardaki Bitcoin Arzı Düşmeye Devam Ediyor

Madenci hassaslığındaki bir değişiklik, borsaları terk eden Bitcoin ölçüsündeki artışla tıpkı vakte denk geliyor. Moskovski ayrıyeten Coinbase platformundan alınan 9.077 BTC’den de bahşediyor. Analist Willy Woo da BTC’nin borsalardan çıkışından kurumların sorumlu olduğuna inanıyor. Analist William Clement de bu niyetleri desteklemek için, Glassnode’un borsalardaki BTC arzında yaşanan düşüşten bahsettiğini lisana getirdi:

“Mutlak kıtlık bu türlü görünüyor. Neler olduğunu görmek için dahi olmak gerekmez. Arz / Talep 101.”

Üstteki olaylar, Cuma günü sona erecek iddiası 6 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonuyla tıpkı vakte denk geliyor. Deribit’in platformu, Chicago Mercantile Exchange ve FTX ve başkaları üzerinde yüksek bir birikime sahip. En son 4 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonunun müddeti dolduğunda, kripto para ünitesinin fiyatı %80 arttı.

Uzun vadede, makroekonomik görünüm, ABD Hükümeti tarafından 3 trilyon dolarlık mümkün bir borç ihracı ile kripto para ünitesini destekleyebilir. Madenciler faaliyeti hakkında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da şunları söyledi:

“Halka açık Bitcoin madencilerinin satıcılar yerine net BTC alıcısı olmaları mantıklı.”

Btc

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x