Bitcoin (BTC) Piyasaları 6 Milyar Dolarlık Opsiyonların Sona Ermesi İçin Hazır

0

6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) opsiyon mukavelelerinin sona ermesine çok az kaldı. Pekala piyasalar buna nasıl reaksiyon verecek?

Analistler, dakikalar sonra sona erecek olan 6 milyar dolarlık rekor opsiyonun, kısa vadeli satış baskısını ve piyasalarda oynaklığı artırabileceğini öne sürüyor. Deribit’te yer alan BTC opsiyonlarının mühleti dolmak üzere. Türev data platformu Bybt’a nazaran evvelki vadeler spot piyasalarını etkiledi.

Bybt’den gelen bilgiler, açık faizin %90’ının Deribit türevleri platformu üzerinden geldiğini ve “max pain” düzeyinin 40 bin dolar olduğunu gösteriyor. Açık faiz, kapatılmamış ödenmemiş türev mukavelelerinin toplam sayısını tabir eder. Max pain, opsiyon satıcılarının opsiyon alıcılarına en az ölçüde borcu olacakları fiyattır.

“Max pain fiyatı, BTC’nin mevcut fiyatının 10.000’den fazla altında, bu satış baskısı olabileceğinin bir işareti.”

Bunun dışında tahlil platformu Glassnode kurucu ortakları, Nisan ayı için fiyat beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti: “Bu cuma günü 6 milyar dolarlık opsiyon kontratlarının mühleti dolacak. Bitcoin fiyat beklentileri, nisan ayı için birçok yatırımcının yeni bahislerini 80.000 dolara koymasıyla yükseldi.”

Bölüm analisti ve yatırımcı Ran Neuner, piyasada oynaklık ve kısa daralma bekliyor. Bu, temelde yatan temellerden fazla açığa satış fazlası nedeniyle BTC’nin fiyatında aktif bir halde süratli bir artış manasına geliyor.

“6 milyar dolarlık vadeli süreçlerin vadesi doluyor ve Bitcoin yeri tuttu! Satıcılar 50 bin doları kıramadı ve bu nedenle short’ların parası kalmadı! Devasa alt pompa bekleyin.”

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x