Bitcoin (BTC) Son 4 Yılda 37 Kat Değer Kazandı!

0

Bitcoin (BTC) güçlü bir yükseliş eğiliminde ve yatırımcılara gezegendeki öteki varlıklardan daha fazla yatırım getirisi sağlamaya devam ediyor. Önder kripto para ünitesi bugüne kadar son 4 yıl içerisinde 37 kat bedel kazandı.

Bitcoin başka varlıklar üzere değil. Fizikî altınla benzeri istikametler paylaşıyor lakin sırf siber uzayda var. Kripto para ünitesi yalnızca dijital olarak kodlandı, böylelikle arzı sadece 21 milyon BTC ile sonlu.

Dijital azlık, yatırımcıları, altının yüzyıllardır hizmet ettiği rol üzere, varlığı enflasyona karşı bir muhafaza olarak görmeye sevk etti. Lakin Bitcoin kelam konusu olduğunda, akla gelebilecek çabucak hemen her formda altından üstün olduğu argüman edildiği için aslında tüm kıymetli metallerden daha düzgün olduğu varsayılmaktadır.

Bitcoin yalnızca 4 yıl içerisinde 37 kat büyümüştür. Dünkü datalara nazaran oluşturulan aşağıdaki grafik 36 kat artışa işaret etmektedir lakin kripto para ünitesi bu yazı yazılırken dahi fiyatına 1000 dolar daha eklemiştir.

Bu tarihten dört yıl evvel Bitcoin, ayı piyasasının tabanından başlayarak 20.000 dolara yükselirken 1.000 doların altında süreç görüyordu. Lakin bir sonraki yer herkes için şok edici olabilir.

Bir noktada, Bitcoin neredeyse kıymetsizdi. Bitcoin fiyat hareketinin öteki dört yıllık kademeleri da 53x, 37x ve 125x getiri ile sonuçlandı. Yükseliş ve çöküş döngüleri her seferinde yeni iştirakçiler çekiyor. Halving‘ler 4 yılda bir gerçekleştiği için örneklem büyüklüğü olarak dört yıl seçildi. Halving düzeneği nizamlı olarak planlanan aralıklarla BTC madencilerinin elde ettiği ölçüsü azaltır.

Bu sistem Bitcoin’i altından çok daha farklı kılan sihirdir. Altın boğa piyasalarında madenciler, daha fazla kıymetli metal üretmek için üretkenliği ve üretimi artırarak piyasayı gitgide daha fazla arzla doldurur. Arz sonunda talebi karşılamak için kafidir ve ivme azalmaya başlar.

Bitcoin ile talep artmaya başladığında, arz ikiye bölünerek fiyatın katlanarak artmasına ve parabolik hale gelmesine neden olur. Bu dramatik hareket, gitgide daha fazla yatırımcıyı içine çeken şeydir.

Mevcut getiri oranı dört yılda 37 katına çıktı. Önümüzdeki dört yıl içinde ne olacak?

Altın,Kat,Dört Yıl

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x