Bitcoin (BTC) ve Altın Neden Portföyünüz İçin Beraber Çalışabilir?

0

Bitcoin (BTC) bir paha saklama aracı ve dijital altın olarak görülüyor. Tıpkı vakitte ABD dolarına karşı müdafaa sağlıyor. Bilhassa ABD dolarının zayıflaması ve Bitcoin’in pahasının artması, altının Bitcoin’e karşı müdafaa sağlamasına imkan sağlayabilir.

Elon Musk, Bitcoin’e yatırım yaptığından beri Bitcoin’e talep patladı. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, tarih boyunca görülen en yüksek düzeye çıkardı. Yüksek volatiliteyle bir arada getirilerdeki artış, birçok yatırımcıyı endişelendirirken Newcress Mining CEO’su Sandeep Biswas, şunları söyledi:

“Eğer kripto para yatırımcısıysanız, portföyünüze altın eklemeyi düşünmelisiniz.”

Altın ve Bitcoin’in dünya genelindeki trendlere karşı müdafaa sağlaması ve Bitcoin’in bedelinin patlaması, kripto parayı birçok kişi için kıymetli hâle getirdi.

Bitcoin ve altındaki korelasyonun azalmasındaki neden piyasada artan volatiliteden kaynaklanabilir.

Üstteki grafik, 2020 sonundaki korelasyonun yüksek olduğunu, lakin 2021 başındaki Bitcoin fiyat artışı sonucu münasebetin azaldığını gösteriyor: 0.1329’dan -0.0089’a düştü. Korelasyondaki düşüş altını Bitcoin’e karşı güzel bir alternatif yapıyor. Biswas altının Bitcoin’e karşı hedge olarak kullanılabileceğini belirtiyor.

Bitcoin ve altının bir arada oluşundan hiçbir kuşku yok. Korelasyonda azalma olmasına karşın, ortalarındaki alaka vakitle artıyor. Lakin, Bitcoin ve altın ortasındaki volatilite paylaşılabilir mi?

JP Morgan & Chase analistleri, Bitcoin ve altındaki volatilitenin yaklaşmasının yakın vadede oluşmayacağına inanıyorlar. Nedenleri ise kullanıcıların yatırım tercihleri olarak belirtildi. Bitcoin’in altın ile yarışı için, Bitcoin’in piyasa bedelinin en az 4 katı olması lazım, yeniden de volatilitenin Bitcoin’den altına yanlışsız kayması anca uzun vadede gerçekleşebilir.

Altın

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x