Bitcoin çakıldı

0

Bitcoin’de ralli yerini sert düşüşe bıraktı.

Kripto parada düşüş yüzde 10’u aştı. Haftasonu Bitcoin 58 bin doların üzerini görmüştü. Yeni haftanın birinci gününde Bitcoin fiyatları 48 bin doların altına kadar geriledi.

Kripto para piyasasında gelinen düzeylerin çok olduğuna yönelik telaşlar lisana getirilmeye başlanmıştı. Bitcoin’de 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla fiyatların üst çıkmasına dayanak veren Tesla’nın işvereni Elon Musk, bu sefer fiyatların epeyce yüksek göründüğünü belirterek aşağı istikametli harekette temel yönlendiricilerden oldu.

Analistlerden ve Yellen’dan ikazlar

Bloomberg’e yorum veren Oanda Kıdemli Analisti Jeffrey Halley, Musk’ın Twitter paylaşımlarıyla ile piyasada yaşanan spekülatif hareketin bilakis döndüğüne dikkat çekti.

Bitcoin’de 146 bin dolarlık beklentileri bulunan JPMorgan analistleri de azalan likidite ikazında bulundu.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da Bitcoin’e ait ihtarlarına devam etti. Yellen Bitcoin’in epey spekülatif bir varlık olduğunu ve Bitcoin yatırımı yapanların buna dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Kripto para piyasalarında Bitcoin’in düşüşü kadar gözler Ripple ile ilgili davadan çıkacak sonuçlar da çevrildi.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x