Bitcoin için 146 bin dolar kestirim yapan kuruma nazaran ralli sürdürülebilir değil

0

JP Morgan, Bitcoin rallisinin berbat sonuçlanmaması için kripto paranın oynaklığının azalması gerektiğini söyledi.

JP Morgan stratejistlerinin yayımladığı nota nazaran, fiyat dalgalanmaları azalmazsa en büyük kripto paranın şu anki fiyatlardan süreç görmeye devam etmesi sürdürülemez.

JP Morgan, Bitcoin’in piyasa pahasının son 5 ayda 700 milyar dolar artış gösterdiğini ancak bunun yalnızca 11 milyar dolarlık kısmının kurumsal yatırımcılardan geldiğini vurguladı.

Sonlu arz ve ferdî talebin fiyatları yeniden de üst itebileceğini belirten stratejistler, “Ocak ayından bu yana yaşanan yükselişler daha çok spekülatif akımlardan daha çok etkilendi.” dedi.

Galaxy Digital Kripto Para Kurucusu Michael Novogratz ise daha fazla şirketin müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkânı sağlaması halinde yıl sonunda Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını öngörmüştü.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “Amerika’daki her şirketin birebir şeyi yapacağını göreceksiniz.” sözlerini kullanmıştı.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor, Fed’in izlediği genişlemeci para siyasetinin kripto paraya yatırım yapmasında rol oynadığını söylemişti lakin Bitcoin’deki volatilite yüzünden riskten kaçınan CFO’ların şirketin hazinesine kripto parayı eklemesi sıkıntı gözüküyor.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x