Bitcoin iddiası 146 bin dolar olan kurumdan Tesla sonrası yeni yorum

0

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımının yankıları global finans piyasalarında devam ediyor.

Daha evvel Bitcoin’de uzun vadeli gayelerinin 146 bin dolar olduğunu belirten JPMorgan stratejistleri hazırladıkları yeni notta Tesla yatırımı sonrası Bitcoin’in şirket bilançolarına alınmasına yönelik beklentileri tahlil etti.

Ortalarında Nikolaos Panigirtzoglou’nun da bulunduğu stratejistler öbür şirketlerin Tesla’nın bilançosuna Bitcoin’i ekleme kararını takip etmesini beklememek gerektiğini söz etti.

Stratejistler şirketlerin bu istikametteki kararları için temel faktörün Bitcoin’deki oynaklığın durumu olacağına işaret etti. Notta, “Kurumsal portföylerde tipik olarak banka mevduatları, para piyasası fonları ve kısa vadeli bonolar yer alır. Bu da yıllık oynaklığın yüzde 1 civarında seyretmesi manasına gelir. Portföyde yüzde 1’lik Bitcoin önemli oynaklık kaynağı olabilir” değerlendirmeleri yer aldı.

Kurumun stratejistleri Tesla’nın yatırım kararı sonrasında fiyat hareketlerine yönelik değerlendirmelerde de bulundu. Buna nazaran Bitcoin’de Tesla ile başlayan rallinin daha az spekülatif kurumsal girişlere bağlı olacağı belirtildi.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı sonrasında Bitcoin 48 bin doları aşarak yeni rekor düzeye yükselmişti.

 Tesla

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x