Bitcoin ‘Musk yükselişi’ sonrası düştü

0

Bitcoin, daha evvel teşvik paketi iyimserliğiyle artan alışların geri çekilmesiyle düştü.

En büyük kripto para olan Bitcoin, yüzde 4,7 gerilemeyle son iki haftanın en düşük düzeyine inerken Bloomberg Galaxy Crypto Endeksi de düşüşte.

ABD’de dağıtılan teşvik ödemelerinin piyasalardan fazla iktisatların açılmasıyla günlük harcamalara kayacağıyla ilgili spekülasyonlar giderek artıyor.

Kripto Para Borsası Luno’nun Genel Müdürü, Vijay Ayyar ise Bitcoin’deki genel düşüş eğiliminin genel varlık sınıflarındaki kıymet hareketlerinden ötürü daha da şiddetlendiğini belirtiyor.

Bitcoin Mart ayı başındaki 61 bin 742 dolar tepesine nazaran yüzde 15 aşağıda olmasına karşın geçen yıla nazaran yüzde 700 yükseldi. Çarşamba günü Elon Musk’ın Bitcoin ile Tesla alınabileceğini açıklamasından sonra yükselen Bitcoin fiyatları, perşembe günü yüzde 1,8 düşüşle 53 bin dolar civarında süreç görüyor.

Daha evvel 10 günlük hareketli ortalamasının 20 günlük hareketli ortalamayı aşağı istikametli kestiği durumlarda 50 günlük ortalamadan dayanak bulan Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması ise 51.030 dolar düzeyinde bulunuyor.

 Günlük

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x