Bitcoin sert düşüş sonrası sakin

0

Bitcoin, pazar günü piyasalarda yaşanan sert düşüş sonrasında yeni haftaya yüzde 1 yükselişle 56 bin 800 dolar civarında başlarken, Ethereum da yüzde 0,94 yükselişle 2 bin 250 dolar düzeyinde başladı.

Ripple’ın sahibi olduğu XRP ise sert düşüş sonrasında en süratli toparlayan kripto paralardan biri olarak yüzde 10 yükselişle pazartesi günü 1,49 dolar civarında seyrediyor. Litecoin ise yüzde 0,2 yükselişle 274 dolar düzeyinde bulunuyor. Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi ise yüzde 7,7 aşağıda.

50 günlük hareketli ortalamasının hududunda seyreden Bitcoin’in ortalamanın altında bir gün kapanışı yapması durumunda düşüş eğiliminin başlayacağı düşünülüyor. Bitcoin şimdiye kadar 50 günlük hareketli ortalamasından dayanak bularak yükselişe geçmişti.

Bitcoin ve Ethereum, pazar günü yaşanan düşüşte yüzde 10 civarında kıymet kaybederken, Litecoin ve XRP yüzde 15’ten fazla bedel kaybı yaşadı. Dogecoin’deki kayıplar ise yüzde 25’i geçti.

Bitcoin’in 14 Nisan’da gün içerisinde 65-66 bin dolar düzeylerini görerek rekor tazelemesiyle birlikte, kripto para piyasalarının genelinde sert bir yükseliş dalgası görülmüştü. Coinbase’in 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmesi Bitcoin’in rekor tazelemesinde ve kripto para piyasalarının yükselmesinde tesirli oldu.

XRP son iki haftada bedelini neredeyse üçe katlarken, Litecoin de uzun vakittir süreç gördüğü dar fiyat aralığını kırarak Nisan ayında yüzde 60 civarında yükseliş kaydetmişti.

Dogecoin de son bir haftada bedelini 5’e katladıktan sonra dünden bu yana yüzde 26 civarında paha kaybederek 0,26 dolara geriledi.

 Gün,Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x