Bitcoin ve Ethereum banka yorumlarından takviye buldu

0

Hafta sonunda 44 bin doların altını test eden Bitcoin, bu hafta tabandan reaksiyon çıkışı gösterdi ve haftanın ikinci süreç gününde 50 bin dolar düzeyini test etti.

Bitcoin ve öteki kripto paralar ana akım finans enstitülerinin ve Wall Street’in ilgisini çekmekle kalmıyor, birebir vakitte düzenleyici kuruluşların da dikkatlerini üzerlerine topluyor.

Citigroup’un Küresel Perspectives & Solutions ünitesi tarafından yayımlanan raporda, Bitcoin’iin ya memleketler arası ticaret için tercih edilen para ünitesi haline geleceği ya da “spekülatif bir içten yıkım” yaşayacağı belirtildi.

Hususla ilgili bilgi sahibi bir kaynağın aktardığı bilgiye nazaran Goldman da kripto paralar için trading ünitesini tekrar açmayı planlıyor. Goldman’ın Mart ayı ortası üzere Bitcoin vadeli kontratını müşterilere sunması bekleniyor.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Ed Moya ise mevzuyla ilgili, “Daha fazla banka Bitcoin ile ilgili yapan yorumlarda bulunduğu sürece spekülatif balon büyümeye devam edecek.” dedi.

Bitcoin, haftasonu 43 bin dolara kadar geriledikten sonra bu hafta yüzde 10’dan fazla yükselerek 48.796 dolar civarında seyrediyor.

Ethereum ise Bitcoin’i takip ederek pazar gününden bu yana yüzde 20 civarında yükselişle 1.559 dolar düzeyinde bulunuyor.

 Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x