Bitcoin ve kripto paralarda sert düşüş

0

Bitcoin, pazar günü yüzde 10’a yakın düşüşle 55.900 dolar düzeyine gerilerken, Ethereum yüzde 11’den fazla düşüşle 2.216 dolar düzeyine indi. Altcoinlerde ise XRP (Ripple) yüzde 17 düşüş kaydederek 1,32 dolara gerilerken, Litecoin yüzde 17,53 düşüşle 262 dolar civarında süreç görüyor.

Coindesk’in haberine nazaran, ani düşüşün nedeni tam olarak muhakkak değil ancak ABD Hazine Bakanlığı’nın birtakım finansal kuruluşlara “kripto para kullanarak para akladıkları” gerekçesiyle ceza uygulayacağına dair söylentiler düşüşte tesirli oldu.

Bitcoin’in gün içerisinde 65-66 bin dolar düzeylerini görerek rekor tazelemesiyle birlikte, kripto para piyasalarının genelinde sert bir yükseliş görülmüştü. Coinbase’in 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edilmesi Bitcoin’in rekor tazelemesinde ve kripto para piyasalarının yükselmesinde tesirli oldu.

XRP son iki haftada pahasını neredeyse üçe katlarken, Litecoin de uzun vakittir süreç gördüğü dar fiyat aralığını kırarak Nisan ayında yüzde 60 civarında yükseliş kaydetmişti.

Dogecoin de son bir haftada kıymetini 5’e katladıktan sonra dünden bu yana yüzde 26 civarında bedel kaybederek 0,26 dolara geriledi.

Messari Crypto Araştırma Uzmanı Ryan Watkins ise son 24 saatte 9 milyar dolar pahaya yakın durumun likidite edildiğini belirtiyor.

 Dolar,Düşüş

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x