Bitcoin’de hafta sonu düşüşü

0

Bitcoin Elon Musk’ın yarattığı ralli sonrası düşüş ivmesine girerken, kripto parada aşağı istikametli bir kritik düzey daha test edildi.

Hafta içinde yüzde 20’ye yakın bedel kaybeden Bitcoin’de düşüş hafta sonunda da devam etti ve Pazar günü sabah saatlerinde 44 bin doların altı test edildi. Böylece kripto parada 3 günlük düşüş yüzde 6’ya ulaştı.

Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ivmesiyle birlikte son periyotta Borsaların halka arz haberleri de gündeme geldi. Kripto para borsası Coinbase halka arz başvurusu yaparken, halka arz müracaatında kripto para piyasası ile ilgili dikkat alımlı değerlendirmeler yer aldı.

Kripto para piyasası için Tesla işvereni Elon Musk’ın açıklamaları bir risk olarak tanımlanırken, halka arz başvurusu yapan kripto para Borsası Coinbase Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu bir risk ögesi olarak tanımladı.

Halka arza ait yayınlanan müracaat dokümanlarında gizemli yaratıcının ortaya çıkması durumunda Bitcoin fiyatlarının gerileyebileceği belirtildi. Bunun yanında evraklarda Nakamoto’nun 1 milyonun üzerinde olduğu iddia edilen Bitcoin portföyünü elden çıkarması mümkünlüğü da risk ögesi olarak belirtildi. Gizemli yaratıcının elindeki Bitcoin’leri çıkarmasının piyasayı istikrarsızlaştırabiliceği uyarısı da yapıldı. Nakamoto’nun elindeki Bitcoin’lerin piyasanın yüzde 5’ini oluşturduğu hesaplanıyor.

 Halka Arz

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x