Bitcoin’de ralli sonrası düşüş sürüyor

0

Bitcoin, haftasonu rallisinde 61 bin doların üzerini gördükten sonra pazartesi günü neredeyse yüzde 9,2 düşüşle 56 bin dolar civarında süreç görüyor.

Bitcoin geçtiğimiz yıl neredeyse yüzde 1000 yükselirken kripto paraya olan kurumsal ilgi ve spekülatif talepte de önemli bir artış yaşandı.

Pepperstone Group Araştırma Müdürü Chris Weston ise Bitcoin’e hem yeterli hem de makus girişlerin olduğunu belirterek kripto paranın yükseliş eğiliminde bulunduğuna dair itimadı sağlaması için 58 bin dolar düzeyinin üzerinde kalması gerektiğini söyledi.

Bitcoin fiyatlarıyla ilgili asıl tartışma ise yeni mali teşviklerin fiyatları üst taraflı etkileyip etkilemeyeceği.

Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley ve Miller Tabak’tan Matt Maley ise Bitcoin’de yine bir yükseliş potansiyeli olduğu görüşünde. Maley, Bitcoin’in 75 bin doların üzerine süratlice çıkabileceğini belirtirken Bloomberg Intelligence Analisti Mike McGlone ise 100 bin doların başka bir eşik olacağı görüşünde.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x