Bitcoin’de rekorlar devam ediyor

0

Bitcoin, Mastercard ve Bank of New York Mellon’un kripto para ünitelerinin kullanımını kolaylaştıracak adımları ile yeni bir rekor kırdı.

Günün birinci saatlerinde Bitcoin 48 bin 930 dolara ulaşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyini gördü. Daha fazla kripto para ünitesini kapsayan Bloomberg Crypto Index de emsal formda yeni tepesine ulaştı.

Son periyotta kripto parada görülen rekorlarda şirketlerden ve ödeme devlerinden gelen açıklamaların tesiri olduğu görüldü. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımının akabinde Mastercard ve Bank of New York Mellon’dan gelen açıklamalarda kripto para piyasasında risk iştahını artırdı.

Bank of New York Mellon Corp. yaptığı açıklamada, kurumsal müşterileri için Bitcoin ve öbür dijital para ünitelerini tutma, transfer etme ve çıkarma üzere hizmetlerini gerçekleştireceğini duyurdu. Mastercard ise ticaretle uğraşanların kripto paralar ile ödeme kabul etmelerine müsaade vereceğini açıkladı.

Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Ed Moya, Mastercard ve BNY Mellon’un kararlarının finansal kurumların kripto para ünitelerine temel bir yönelim içinde olduklarını teyit ettiğini söyledi.

Kripto para ünitelerinin yaygın kabulü açısından mükemmel haberler ve Bitcoin için heyecanın sürmesini sağlayabilirler Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Ed Moya

“Tesla’yı öbür şirketlerin takip etmesini oynaklık belirleyecek”

JPMorgan’a nazaran ise öteki büyük kurumların Tesla gibisi adım atmalarını beklememek gerek.

Daha evvel Bitcoin’de uzun vadeli maksatlarının 146 bin dolar olduğunu belirten JPMorgan stratejistleri hazırladıkları yeni notta Tesla yatırımı sonrası Bitcoin’in şirket bilançolarına alınmasına yönelik beklentileri tahlil etti.

Ortalarında Nikolaos Panigirtzoglou’nun da bulunduğu stratejistler öbür şirketlerin Tesla’nın bilançosuna Bitcoin’i ekleme kararını takip etmesini beklememek gerektiğini söz etti.

Stratejistler şirketlerin bu istikametteki kararları için temel faktörün Bitcoin’deki oynaklığın durumu olacağına işaret etti. Notta, “Kurumsal portföylerde tipik olarak banka mevduatları, para piyasası fonları ve kısa vadeli bonolar yer alır. Bu da yıllık oynaklığın yüzde 1 civarında seyretmesi manasına gelir. Portföyde yüzde 1’lik Bitcoin önemli oynaklık kaynağı olabilir” değerlendirmeleri yer aldı.

Kurumun stratejistleri Tesla’nın yatırım kararı sonrasında fiyat hareketlerine yönelik değerlendirmelerde de bulundu. Buna nazaran Bitcoin’de Tesla ile başlayan rallinin daha az spekülatif kurumsal girişlere bağlı olacağı belirtildi.

 Tesla

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x