Bitcoin’de sert düşüş sürüyor

0

Bitcoin’i tepeye taşıyan Tesla’nın işvereni Elon Musk’ın kripto parada çok fiyatlama oluştuğuna ait açıklamalarının akabinde kripto parada görülen süratli düşüş devam etti.

Pazartesi günü yüzde 17’ye varan düşüş gösteren kripto parada Salı günü de yüzde 10’u aşan gerileme kaydedildi. Hafta sonu 59 bin dolara yaklaşarak rekor kıran kripto para son satışların akabinde 48 bin doların gerisine kadar çekildi.

Son fiyatlamalarda süratli düşüş görülse de Bitcoin fiyatları yıl başından bu yana yüzde 66 prim yaptı.

Elon Musk’ın açıklamalarının akabinde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Microsoft’un işvereni Bill Gates’in eleştirel açıklamaları da kripto para piyasasında öne çıkan ögeler oldu. Yellen New York Times’ın konut sahipliği yaptığı bir konferansta Bitcoin konusunda da ihtarda bulundu ve “Bitcoin epeyce spekülatif, beşerler dikkatli olmalı, ekseriyetle yasadışı finans için kullanılan Bitcoin verimsizdir” tabirlerini kullandı.

Açıklamalar Bitcoin’e yönelik tenkitleri desteklerken birtakım teknik göstergelerden de çok alım sinyalleri geldi. İzafî güç endeksi Bitcoin’de çok alım düzeyine işaret etti.

Musk milyarlarca dolar kaybetti

Elon Musk, Tesla paylarında Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15,2 milyar dolar kaybederek dünyanın en varlıklı insanları sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Eylül ayından sonraki en büyük düşüşünü yaşayan Tesla, daha evvel bilançosuna 1,5 milyar dolar bedelinde Bitcoin eklemişti. Analistlerin değerlendirmelerine nazaran paylardaki düşüş, Musk’ın haftasonu Bitcoin ve Ethereum’un pahasının üzerinde olduğunu söylemesinden kaynaklandı.

 Düşüş,Dolar,Musk

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x