Bitcoin’de Tesla rallisi sürat kesmiyor

0

Tesla’nın Amerikan sermaye piyasaları regülatörüne (SEC) 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını bildirmesi sonrasında Bitcoin fiyatları dün rekor yükselişle 47 bin dolar düzeyini geçti. Bir ölçü geriledikten sonra tekrar yükselen kripto para, TSİ 08:02’de 47.014 dolar civarından süreç görüyor.

Kripto destekçileri uzun vakittir kurumsal bir şirketin Bitcoin’i benimsemesinin değerine vurgu yapıyorlardı, ancak Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanan şirketler MicroStrategy ve Square Inc ile sonluydu.

Dünyanın en varlıklı adamı tarafından yönetilen ve S&P 500’ün en büyük dördüncü şirketinin Bitcoin’e girmesi ise her şeyi kökünden değiştirerek yeni bir tartışma yarattı.

“Şirketlerin hazinelerinin kripto konumlarını açıklayan kıymetli nedenler olduğunu ve oburlarının bu birinci adımı takip edeceğini düşünüyoruz.” diyen Fundstrat Küresel Advisors stratejisti David Grider, bunun bir gecede gerçekleşmeyeceğini ama şirketlerin hazinelerinin girişi için alan olduğunu ve bu eğilimin devam edeceğini düşündüklerini belirtti.

“S&P 500’deki başka firmalar da seni takip edecektir”

Elon Musk, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği bir konuşmadan Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e taşınmasının mümkün olup olmadığını sormuştu.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar pahasında bir uygunluk yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki öteki firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu uygunluk 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini özel bir halde paylaşabileceğini belirtmişti.

 Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x