Bitcoin’de yeni rekor

0

Bitcoin, Tesla’dan sonra Mastercard ve Twitter’ın da kripto para ile ilgili adımlar atmasından sonra perşembe günü 48 bin 364 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Kripto destekçileri uzun vakittir kurumsal bir şirketin Bitcoin’i benimsemesinin ehemmiyetine vurgu yapıyorlardı, lakin Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanan şirketler MicroStrategy ve Square Inc ile sonluydu.

Dünyanın en varlıklı adamı tarafından yönetilen ve S&P 500’ün en büyük dördüncü şirketinin Bitcoin’e girmesi ise her şeyi kökünden değiştirerek yeni bir tartışma yarattı.

“S&P 500’deki öteki firmalar da seni takip edecektir”

Elon Musk, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği bir konuşmadan Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e taşınmasının mümkün olup olmadığını sormuştu.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar pahasında bir yeterlilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki öteki firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu yeterlilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini özel bir biçimde paylaşabileceğini belirtmişti.

 Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x