Bitcoin’e Çöp Diyen Ünlü İsim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

0

Kanadalı iş adamı ve TV programı Shark Tank yıldızı, Mr. Wonderful olarak da bilinen Kevin O’Leary, kripto paralar konusundaki fikrini değiştirdiğini açıkladı.

23 Şubat’ta, CNBC sunucusu olan Hadley Gamble, O’Leary ile kripto paralar hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. Bir Bitcoin.com haberine nazaran O’Leary şunları söyledi:

“Aslında dijital para ünitelerinin kalıcı olduğunu düşünüyorum. Son 90 gün içinde kurumlar da dahil olmak üzere onları elinde tutmaya istekli olan birçok insan, oynaklık ile başa çıkmak istiyor.

Büyülendim. Yatırım yapıyorum. Ethereum ve Bitcoin’e %3 oranında yer verdim. Oynaklık beni hasta ediyor fakat alışmaya başladım…

Ayrıyeten Bitcoin madenciliği altyapısına nasıl yatırım yapacağımı düşünmeye başlıyorum.”

Gamble bu röportaj hakkında tweet attıktan sonra, son birkaç yıldır kripto paralar hakkında son derece olumsuz yorumlar yapan Mr. Wonderful, artık şahsî yatırım portföyünün %5’ini kripto para ünitelerine ayırmaya hazır olduğunu söyledi.

Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve Ortağı Anthony Pompliano, bu dönüşü epeyce komik buldu ve O’Leary’e, sonunda bu %5’in %50’ye döneceğini söyledi.

O’Leary, kripto para konusundaki duruşunu nitekim değiştirdiğini kabul ettikten sonra nedenini düzenleyici kurumların Bitcoin lehine aldığı kararlar olarak açıkladı.

O’Leary, 14 Mayıs 2019’da CNBC’nin Squawk Box’a verdiği röportajda Bitcoin’in yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle “işe yaramaz bir para birimi”, “çöp” ve “değersiz” olarak nitelemişti.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x