Bitcoin’in (BTC) 2009 Yılında Nasıl Yorumlar Aldığını Merak Ediyor musunuz?

0

Bitcoin ve Kripto Para Borsası Coinbase’den Zach Segal, Twitter’da bir gönderi paylaşarak, Bitcoin’in (BTC) 2009 yılında Hacker News’ta nasıl yorumlar aldığından bahsetti.

Bir ekran imgesi paylaşan Segal, Bitcoin’in 2009 yılında birinci Hacker News sunumunda yalnızca 5 olumlu oy ve 3 yorum aldığını lisana getirdi. O yorumların ana fikri ise şu biçimdeydi:
  • Bu asla işe yaramayacak.
  • Bu dünyayı değiştirebilir.
  • Anlamadım.

Segal, o vakitten bu vakte geçen 10 yılı süratlice ileri sardığımızda durumun ne kadar değiştiğini, artık kripto para ünitesinin piyasa kıymetinin neredeyse 1 trilyona ulaştığını ve bundan alınacak dersler olduğunu lisana getirdi.

Yorumların Ayrıntıları

Pekala bahsi geçen bu yorumlarda tam olarak hangi tabirler kullanıldı? Gelin birlikte bakalım:

  • Bu son derece şirin bir fikir ancak muhakkak insanların bu para ünitesine inanması mümkün değil.
  • Olağanüstü, bu nihayet sakinliği sona erdirebilir. Dijital ortamda çalışan ve yaşayan beşerler, mecburî çevrimdışı vergiler yerine dijital para kullanmalı ve bağışlarla diğerlerine yardım etmelidir.
  • Bunun mantığına başımı vermede sorun yaşıyorum.

Birinci yorumu okuduktan sonra günümüze baktığımız vakit aslında hiçbir şeyin sanıldığı kadar imkansız olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Yorum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x