Bitcoin’in (BTC) Büyük Bir Boğa Döngüsünün Başında Olduğunu Söyleyen Önde Gelen 2 Analist, Fiyat Hedeflerini Açıkladı

0

Tanınmış kripto para analistleri PlanB ve Willy Woo, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenme seyahatine yeni başladığını söylüyor.

The Investor’s Podcast Network’teki bir röportajda, zincir üstü bilgi uzmanı Woo, perakende yatırımcılar yeni başlarken balinaların ağır bir formda BTC biriktirdiğini ve bunun da Bitcoin’in boğa piyasasının erken basamaklarında olduğunu ortaya koyduğunu söyledi:

“En sonunda perakendenin gelmesini bekliyoruz. Artık ise daha fazla balinanın birikimini ve perakendeye dair birinci ipuçlarını görüyoruz. Perakende geldiğinde, borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz. Artık yükseliyorlar zira perakende kesim küçük yatırımcılardan oluşuyor ve küçük yatırımcılar da varlıklarını Coinbase üzere borsalarda tutma eğiliminde.

Bu boğa piyasasının sonraki kademelerinde, bu borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz lakin bunu şimdi görmüyoruz. Yani hepimiz bu kademenin erken seviyelerindeyiz.

Borsa birikimi müddetinin bu kadar uzun ve derin olması akıllara sakinlik veriyor. İkincisi, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan balinaların ölçüsü, yani yaklaşık 35 milyon dolar, 40 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olan cüzdanlar, patlama yaşıyor ve bu çeşit cüzdan sahiplerinde daha evvel bu kadar sert bir yükseliş görmedik.”

Woo, döngü hala emekleme periyodunda olsa da, trader’ın bunun üzere bir boğa piyasası görmediğini ve Bitcoin‘in bir daha asla 30.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ettiğini açıklıyor:

“Bu inanılmaz bir boğa piyasası. Teknik trader’lar ‘Bu şey çok ısındı’ diyerek fiyata bakıyorlar. Bitcoin mesleğimde bu türlü bir hareket görmedim, fiyat büsbütün dikey bir duvara gidiyor ve satın alma temelleri de bunu destekliyor, şu anda bizi aşağıya götürecek gerçek bir yol yok. Kimileri 22.000 dolar olabileceğini söylüyorlar lakin modellemem şu anda ayı tabanının 30.500 dolar civarında olduğunu söylüyor. Ve bu, piyasaya giren saf sermaye ölçüsüne bağlı.”

PlanB, mevcut boğa döngüsünde muhtemelen en az yarım yıl kaldığını varsayarak, Woo’nun yükseliş senaryolarını tekrarlıyor:

“Bir boğa piyasasında ve erken etapta olduğumuz konusunda Willy ile büsbütün birebir fikirdeyim, bu yüzden bana sorarsanız daha önümüzde uzun bir yol var. Kasım-Aralık ayından beri boğa piyasasındayız, bu yüzden en az yarım yılımız var.”

Trader’ların bu döngüde BTC için maksatları, önder kripto para ünitesinin bu döngüyü yürütmek için oldukça alana sahip olduğunu da gösteriyor. Woo, ortalama geri dönüş modelinin BTC doruğa ulaştıktan sonra vakit içinde en az ikiye katlanacağını gösterdiğini söylüyor.

“Bu ortalama geri dönüş modelidir. Her şeyin ortalamaya meyilli olduğunu söyleyen süslü kelimeler… Şu anda, baktığım vakit 102.000 dolar ve üst yanlışsız eğilme eğilimi gösteriyor. Öyleyse hala hareket edecek alanımız var.”

Bir Twitter gönderisinde PlanB, geliştirdiği stock-to-flow modeli ile yaptığı iki kestirimini paylaştı. PlanB, mevcut döngü 2013 döngüsü üzere davranırsa, 300.000 BTC’lik bir fiyat amacı olduğunu söylüyor. 2017 döngüsü üzere davranırsa ise, 100.000 dolar.

“Şimdiden çok şey anlatıyor. Döngülerin daha uzun ve daha düşük olacağını düşünen pek çok insan var, lakin bu bilgi noktası bunun son iki yarılanmanın tam ortasında olduğunu ve daha düşük olmadığını gösteriyor, yani bu bir boyutu. Başka boyutu ise, grafik tıpkı vakitte birinci boğa piyasasından sonra, dengelenerek bir nevi stabilize olacağını, böylelikle düşüşe geçeceğini ve tekrar stabilize olacağını gösteriyor. 2013 için, bu 300.000 dolar düzeylerinde olurdu. Daha yeni 2017 boğa koşusuna bakarsanız, bu 100.00 dolar düzeyinde duruyor ve bunu çok değişik buluyorum, zira bu tam olarak benim stock-to-flow modelimin fiyat düzeyleri.”

Dolar,Döngü,Bunu,Btc,Perakende

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x