Bitcoin’in yükselişi MicroStrategy’ye yaradı

0

MicroStrategy payları, Bitcoin’in yükselişi ile bir arada korelasyon göstererek güçlü bir ralliye imza attı.

Yazılım devinin payları (MSTR), gün içinde New York Borsasında 770 dolara kadar yükseldi ve 11 Mart’tan bu yana en yüksek düzeyine geri döndü. Mevcut fiyat etiketine bakacak olursak, MicroStrategy’nin toplam piyasa bedeli 7,5 milyar dolar olarak görünüyor.

En son artışa karşın, MSTR, Şubat ayı başında ulaşılan tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin hayli altında. Pay senedi, 1.000 doların altındaki düzeylere geri çekilmeden evvel 1.315 dolara kadar yükselmişti.

MSTR’nin yükselişi, Bitcoin’in yükselişi ile bir arada geldi. MicroStrategy’nin temel ilgi alanının kripto para ünitesi ile hiçbir ilgisi olmamasına karşın, CEO Michael Saylor şirketin bilançosunun büyük bir kısmını Bitcoin’e dönüştürmeye karar verdiğinden bu yana, şirket BTC’nin kurumsal alandaki en büyük temsilcilerinden biri haline geldi.

Şirket şu anda tam 5,8 milyar dolar kıymetinde 91.579 BTC’ye konut sahipliği yapıyor.

Bu ortada daha evvel bildirdiğimiz üzere, MicroStrategy, idare heyeti üyelerine maaşlarını BTC cinsinden ödemeyi kabul etmiş durumda.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x