Bitfinex, Tether davasında savcılıkla muahedeye vardı

0

Bitcoin Borsası Bitfinex, New York Başsavcısı Letitia James ile şirketlerin ve müşterilerin hesaplarındaki kayıpları karıştırma suçlamasıyla ilgili mutabakata vardı.

Bitfinex platformunu ve ilişkili stablecoin Tether’i yönetenler rastgele bir ihlal yapmadıklarını söylerken 18,5 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

Bitfinex soruşturmasını yöneten New Yorklu yetkililer önümüzdeki iki yıl boyunca Tether’in rezervlerine dair rapor almaya devam edecek. Şirketler ise New Yorklularla ilgili tüm piyasa süreçlerini sonlandıracak.

Başsavcı James yapılan açıklamada, “Bitfinex ve Tether planlarını uygulayabilmek ve kârlarını koruyabilmek için umursamaz ve kanunsuz bir biçimde büyük finansal kayıpların üzerini örttüler. Tether’in argüman ettiği üzere kurun bu denli vakittir dolara dayalı olduğu büsbütün bir yalandı.” dedi.

Soruşturmaya nazaran, Bitfinex’in çatı şirketi iFinex, Tether’in dayalı olduğu varlığa dair palavra beyanda bulundu. Bitfinex ve iFinex ortasında yüz milyonlarca doları bulan para hareketleri Bitfinex’ten kaynaklı büyük kayıplarla ilgili gerçeklerin üzerinin kapatılması içindi.

2017 yılının ortalarından itibaren Tether’in global olarak hiçbir bankaya erişimi yoktu ve bu vakit diliminde de Tether’i destekleyecek tek bir dolar bile bulunmuyordu.

Bitfinex, şirketin büyük bir kısmının British Virgin Adaları’nda olduğunu söyledi.

Bitcoin üzere madencilik üzerine konseyi bir kripto paradan fazla Tether müşteri siparişine bağlı olarak yaratılan bir para ünitesi. Bundan ötürü Tether’in Bitcoin fiyatlarını artırmak için kullanıldığına dair söylentiler dolaşıyordu.

Binance ise vaktinde Tether’i kullandığını zira kripto paralar ve tokenler ortasındaki süreçlerin kolaylaştırılmasında faydalı olduğunu söylemişti.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x